Elektrinės ir pastotės kombinuoto ciklo elektrinė


Įvadas. Techniniai ir finansiniai rodikliai. Elektrinės technologinis procesas. Generatorių parinkimas. Struktūrinės schemos variantai. Elektrinių režimų analizė ir transformatorių parinkimas. Techniniai-ekonominiai skaičiavimai (variantų palyginimasTrumpojo jungimo srovių skaičiavimas. Aparatų ir laidininkų parinkimas. (+1 balas Aparatų ir laidininkų parinkimo skaičiuojamosios sąlygos. Elektrinių sąvosios reikmės. Elektrinių valdymas. Pagrindinių elektros įrenginių specifikacija. Energijos gamybos kaštai. Sąmatinės vertės nustatymas. Grafinės medžiagos išvardinimas. Pagrindinė elektrinių sujungimų schema. Skirstyklos planas ir pjūvis. Skirstyklos narvelio planas ir pjūvis.


Alternatyvų ekonominiam įvertinimui yra įvairių metodų, tačiau elektros energetikoje vienas iš plačiausiai taikomų – tai esamosios vertės metodas. Šiuo metodu negalima naudotis tik tuo atveju, jei tarpusavyje lyginamų alternatyvų tarnavimo laikotarpiai nevienodi.

Projekto investicijų dydį tiksliausiai galima nustatyti tik sudarant projektuojamo objekto sąmatą.

Kursiniame projekte apsiribosime tik transformatorių perskaičiuotomis kainomis ir tik pabaigoje pridėsime gautas įplaukas už elektros energiją.

Kad būtų vaizdžiau skaičiavimus atliekame vienam transformatoriui, o tik po to padauginę iš 2 gausime bendrus elektrinė transformatorių nuostolius.

Paros grafike apkrova keičiasi 5 kartus. Apskaičiuojame pirmojo laipto apkrovos dydžio trukmę, val.:

Parodome tik vieno grafiko laipto elektros nuostolių skaičiavimą. Skaičiuojame per metus 0-15 val. laikotarpiu (per 15 valandų) kintamuosius elektros nuostolius, MWh:

Skaičiuojame projekto investicijas. Iš 8 ir 11 lentelių paimame transformatorių kainas eurais ir perskaičiuojame į litus, tūkst.Lt. :

Pažvelgus į 15 lentelę matome, kad 1 varianto metinės eksploatacijos išlaidos apytiksliai 153 tūkst. litų mažesnės.

Dabar jau galime apskaičiuoti abiejų projektų esamąją vertę. Esamąją vertę skaičiuojame per 25 metus:

Pažvelgus į 16 lentelę matome, kad 1 varianto 25 metų esamoji vertė per 3 mln. litų mažesnė už 2 varianto esamąją vertę. Taigi pasirenkame 1 – ąjį projekto variantą . Tolimesnius skaičiavimus atliekame tik 1 – ajam variantui.

Pasirinktam variantui apskaičiuojame trifazio trumpojo jungimo sroves, kurie yra reikalingi parenkant elektros aparatus ir laidiklius. Skaičiavimai atliekami santykiniais vienetais.

Skaičiuojame trumpojo jungimo periodinės sroves pradiniu momentu šakose iš generatorių šakų pusės ir iš sistemos pusės, kA:

Skaičiuojame smūginę srovę nuo sistemos bei vieno generatoriaus bloko su transformatorių pusės ir generatoriaus G2 pusės, kA:

Pradiniu momentu periodinės t.j. srovės buvo apskaičiuotos 4.8.3 punkte, kA:

3. Transformatorių (žemojoje pusėje),(pas mus jie vienodi (kai dirba abu generatoriai ir vienas transformatorius)) , kA:

Elektrinių gamybos technologinis procesas visiškai mechanizuotas. Mechanizmai užtikrina pagrindinių elektrinės aparatų veikimą: turbinų ir generatorių guolių tepimo siurblių, aušinimo įrenginių ir kt.

Pagrindinė įtampa, naudojama savųjų reikmių sistemoje, yra 6 kV (elektros varikliams virš 200 kW), o mažos galios varikliams ir apšvietimui – 0,4 kV. KCE savųjų reikmių transformatoriai parenkami, priimant, kad savosioms reikmėms sunaudojama 10 % instaliuotos galios. Vidutinės galios KCE agregatiniai ir bendrieji savų reikmių vartotojai maitinami atskirai. Savųjų reikmių pagrindiniai darbiniai transformatoriai yra prijungti prie generatorinės įtampos šynų. 6/0,4 kV agregatiniai transformatoriai , elektrinės bendrieji transformatoriai 3 ir nutolę elektros imtuvai jungiami prie 6 kV s. r. šynų. Elektrinės imtuvų rezervavimas yra vykdomas per darbinius transformatorius (vadinamasis “slaptas” rezervavimas).

  • Elektrotechnika Diplominis darbas
  • Microsoft Word 9149 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 60 puslapių (8327 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurimas
  • Elektrinės ir pastotės kombinuoto ciklo elektrinė
    10 - 8 balsai (-ų)
Elektrinės ir pastotės kombinuoto ciklo elektrinė. (2016 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrines-ir-pastotes-kombinuoto-ciklo-elektrine.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:34
×