Elektrinės pavaros automobiliai


Elektrinės, hibridinės pavaros automobiliai. Lietuviška elektros pavara automobilyje - utopija įgyvendinta!. Kūrėjų nuomonė. Opel Ampera. Pirmasis elektra varomas automobilis, galintis nuvažiuoti praktiškai neribotą atstumą. Alternatyvus kuras. Egzistuoja ne vien elektra varomi automobiliai.

Transporto sektorius pirmas junta artėjantį naftos stygių. Jam priskiriamas ketvirtadalis kenksmingųjų į atmosferą išmetamų medžiagų. Nors ir tobulinamas, šimtmetį veikęs vidaus degimo variklis nėra viliojančiai perspektyvus. Šiandien jis kai kuriose srityse pralaimi tobulėjančiai elektros pavaros technologijai. Elektros pavara ekonomiškesnė už naftos produktus naudojantį variklį. Ateityje ją naudojant būtina turėti pakankamą energijos kiekį, ją saugiai sandėliuoti ir transportuoti. Galimi du sprendimai: energiją gaminame stacionariomis sąlygomis, akumuliuojame automobilio cheminiuose elementuose ir naudojame elektros pavarai maitinti. Arba pavarai maitinti vežiojame žaliavą, iš kurios generuojame elektros energiją pačioje transporto priemonėje.

Pirmas būdas gerai įsisavintas ir šimtmetį jau naudojamas. Tačiau masinį akumuliatorinės elektros pavaros modelio naudojimą stabdo brangūs, didelės masės, ilgo regeneracijos laiko reikalaujantys energijos kaupikliai. Jų gamyba ir utilizavimas nėra ekologiniu požiūriu švarūs procesai. Vis daugiau dėmesio ir investicijų skiriama vandenilio ir deguonies energijos aplinkos technologijoms, kad pagal poreikį energiją galėtų generuoti pats vartotojas. Esantis automobilyje cheminis energijos kaupiklis nėra pagrindinis energijos šaltinis, o tik užtikrina pagalbinių sistemų darbą ir įsijungia išskirtiniais momentais galiai padidinti ar perteklinei energijai kaupti.

Vandenilis dabar – patraukliausia žaliava, energetiškai vertinga ir, svarbiausia, degdama neteršia aplinkos. Vandenilis – degalai, galintys sukelti perversmą ne tik transporte, bet ir visoje energetikoje. Deja, kol kas nežinomi pigūs jo gavimo, nepavojingi saugojimo ir transportavimo būdai. Lengviausias ir labiausiai paplitęs žemės elementas yra ir nepatogiausias saugoti. Jo dujos skystėja –253 °C temperatūroje, o 50 l talpoje, net panaudojus 250 atmosferų slėgį, telpa tik truputis daugiau nei kilogramas. Sudėtinga sukaupti didesnei automobilio ridai pakankamą vandenilio kiekį. Jei tai pavyktų išspręsti, liktų tik pačių dujų gavyba. Viliojanti vandens skaidymo technologija. Jeigu jai būtų naudojami saulės spinduliai – neišsenkantys energijos klodai, tai šis būdas pasiteisintų, nors energetiniu požiūriu ir būtų nuostolingas.

  • MS PowerPoint 3382 KB
  • 2016 m.
  • 52 puslapiai (3698 žodžiai)
  • Martynas
  • Elektrinės pavaros automobiliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Elektrinės pavaros automobiliai. (2014 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrines-pavaros-automobiliai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 11:03
×