Elektrinės


Elektrinės. Elektrinė – kas tai? Pasaulyje yra begalo daug elektrinių ir jos yra skirstomos į tam tikras rūšis. Šiluminė elektrinė. Atomiinė elektrinė. Geoterminė elektrinė. Hidroelektrinė. Hidroakumuliacinė elektrinė. Potvynių arba bangų elektrinės. Vėjo jagainės. Saulės elektrinė. Galingiausios elektrinės pasaulyje. Branduolinės avarijos.

Tai tam tikrų specialių statinių ir įrenginių kompleksas, kuris kitų rūšių energija paverčia elektros energija. Elektrinės kitaip dar vadinamos jagainėmis.

Tokioje elektrinėje deginant kurą gaunama šilumos energija, kuri garo mašinos ir generatoriaus pagalba paverčiama elektros energija. Didžiausia šiluminė elektrinė yra “Lietuvos elektrinė” kuri pastatyta Elektrėnuose.

Tai tokia elektrinė, kurioje gaminti elektra naudojama žemės gelmių šiluma. Pastaruoju metu, daug įmonių siūlo įrengti įranga, kuri šildo namus geoterminių vandenų šiluma. Viena iš didesnių geoterminių elektrinių yra Klaipėdoje.

Tai tokia elektrinė, kurioje mechaninę energiją sukuria krentančio vandens sukama vandens turbina, sujungta su elektros energiją gaminančiu generatoriu.

Tai elektrinės, kuriose mechaninė energija gaunama panaudojant vandens lygio svyravimus. .

Tai elektrinės, kuriose elektros generatorių suka vertikalios ar horizontalios mentės, kitaip sakant įrenginys, kuris verčia kinetinę vėjo energiją į elektros energija.

  • Fizika Skaidrės
  • MS PowerPoint 5913 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (383 žodžiai)
  • Airidas
  • Elektrinės
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektrinės. (2014 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrines.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:52
×