Elektriniai matavimo prietaisai


Įvadas. Spectrinis analyzatorius. Panaudojimas. Veikimas. Asmeninė nuomonė apie spektrinį analizatorių. Gnybtinis matuoklis. Panaudojimas. Veikimas. Asmeninė nuomonė apie gnybtinį matuoklį. Cezio garų magnetometras. Panaudojimas. Veikimas. Asmeninė nuomonė apie cezio garų magnetometrą. Gliukozės matuoklis. Panaudojimas. Veikimas. Audiometras. Panaudojimas. Veikimas. Asmeninė nuomonė apie audiometrą. Atvėsinto veidrodžio higrometras. Panaudojimas. Veikimas. Asmeninė nuomonė apie atvėsinto veidrodžio higrometrą. Optinis pyrometras. Panaudojimas. Veikimas. Asmeninė nuomonė apie optinį poliometrą. Inklinometras. Panaudojimas. Veikimas. Asmeninė nuomonė apie inklinometrą. Skrydžio laiko masės spektrometras. Panaudojimas. Veikimas. Asmeninė nuomonė apie skrydžio laiko masės spektrometrą. Pyranometras. Panaudojimas. Veikimas. Asmeninė nuomonė apie pyranometrą. Išvados. Literatūra.


Dar pirmųjų civilizacijų formavimosi laikais kilo stiprus poreikis vykti prekybiniams mainams. Jie negalėjo vykti be masės ir ilgio matų sistemos. Šie matai buvo matuojami delnais, pirštais, alkūnėmis ( kaip ilgio vienetais ) ir sukurtu sėklų bei akmenų svorio standartu. Matavimai visais laikais buvo labai svarbūs. Jie liemė civilizacijų išsivystymo lygį. Tačiau matavimams atlikti reikėdavo ne tik matavimo vienetų, etalonų, standartų, bet ir matavimo prietaisų, kuriais tiksliai buvo galima nustatyti matuojamo dydžio vertes. Dar 16 amžiuje buvo labai populiarūs iš medžio pagaminti matavimo prietaisai, t.y. : įvairaus tipo liniuotės, matlankiai, kvadrantai ir t.t. Laikui bėgant juos keitė populiarėjantys mechaniniai matavimo prietaisai tokie kaip laikrodis, manometrai, slankmačiai ir t.t. Mokslui vystantis ir atsirandant vis naujasniems metrologijos laimėjimams, atsirado matavimo prietaisų įvairovė, o senesnieji, pritaikant naujausius mokslinius laimėjimus, tobulinami, o šiandieninėje visuomenėje vis didesnę reikšmę turi - elektroniniai matavimo prietaisai, kurie naudoja įvairiausius mikrovaldiklius, puslaidininkius, lazerius ir t.t. Todėl šiame referate supažindinsiu su dešimt pasirinktų elektroninių matavimo prietaisų, aprašant jų panaudojimą, veikimą bei nurodant asmeninę nuomonę apie kiekvieną.

Spektro analizatorius naudojamas tikrinant, projektuojant, prižiūrint radiojo dažnį naudojančias elektrines schemas ir jų įrenginius. Dažniausios priežastys spektrio analizatoriaus panaudojimui:

Spektro analizatorius matuoja dažnio signalo amplitudės pasiskirstymą dažnyje. Pats veikimas paremtas tuo, kad tiriamasis signalas

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 1314 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (2824 žodžiai)
  • Ignas
  • Elektriniai matavimo prietaisai
    10 - 8 balsai (-ų)
Elektriniai matavimo prietaisai. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektriniai-matavimo-prietaisai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:21
×