Elektriniai orlaiviai


Elektriniai orlaiviai. Kas tai? "Solar Impulse 2". Baterijos. Maitinimo kabeliai. Saulės elementai. Ultracapacitors. Kuro elementai. Istorija. Pirmieji prototipai. Nepilotuojami orlaiviai. QinetiQ Zephyr. Lengvieji orlaiviai. AC propulsion. The Boeing Fuel Cell Demonstrator. Solar impulse. Hibridinė galia. Pipistrelio "Panthera". Programos. Elektriniai rotoriniai lėktuvai. Dronai.


Elektrinis orlaivis yra orlaivis, varomas elektros varikliu. Elektros energiją gali tiekti įvairūs metodai, įskaitant baterijas, maitinimo kabelius, saulės baterijas, ultra kondensatorius, kuro elementus ir galios šviesą.

Visi elektriniai orlaiviai iki šiol buvo maitinami elektriniais varikliais, kurie varomi traukos generavimo sraigtais arba kėlimo rotoriais. Sraigtu varomi orlaiviai buvo ir dirižabliai.

Baterijos yra labiausiai paplitęs elektrinių orlaivių energijos tiekimo komponentas dėl jų santykinai didelių pajėgumų. Baterijos buvo pirmasis elektros energijos šaltinis, pirmasis energiją naudojantis dirižablis devynioliktame amžiuje.

Elektros maitinimo kabelis gali būti prijungtas prie antžeminio tiekimo, pavyzdžiui, elektros generatoriaus. Esant žemam aukščiui tai gali neleisti gabenti sunkiasvorių akumuliatorių ir buvo naudojamas eksperimentinis 1917 m. Stebėjimo sraigtasparnis "Petróczy-Kármán-Žróvec PKZ-1".

Saulės baterija paverčia saulės šviesą tiesiai į elektros energiją tiesiogiai arba laikinai saugant. Saulės elementų galia yra nedidelė, net kai daugelis jungiasi, o tai riboja jų naudojimą ir yra brangus.

Gali saugoti ribotą energijos kiekį trumpam didelės galios sunaudojimui, pvz., Pakilus, tačiau dėl jo santykinai nedidelio saugojimo gali būti netinkamas kaip pagrindinis energijos šaltinis.

Kuro elementas naudoja reakciją tarp dviejų skysčių, tokių kaip vandenilis ir deguonis, kuriant elektros energiją. Skirtingai nuo baterijos, skysčiai nėra laikomi akumuliatoriuje, bet yra ištraukti iš išorės. Tai suteikia perspektyvą daug didesnio asortimento nei baterijos ir eksperimentinių pavyzdžių, tačiau technologija dar turi pasiekti gamybą.

  • MS PowerPoint 4238 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (913 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Elektriniai orlaiviai
    10 - 3 balsai (-ų)
Elektriniai orlaiviai. (2018 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektriniai-orlaiviai.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 00:58
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema