Elektrinis skaitmeninis termometras


Skaitmeniniai termometrai. Kaip apgauti elektrini termometra. Kaip apgauti elektronini termometra. Kaip naudotis skaitmeniniu termometru. Kaip naudoti elektrini termometra. Skaitmeninis termometro patikimumas. Elektroninio temometro sandara. Apie termometrus paprastus. Skaidres apie termometra. Termometrai skaitmeniniai.

Skaitmeninis temperatūros matavimo įtaisas su PIC18 šeimos mikrovaldikliu. Kursinio projekto užduotis. Įvadas. Teorinė dalis. Suprojektuota elektrinė-principinė schema ir trumpas jos aprašymas. Suprojektuota spausdintinė plokštė (pcb). Mikrovaldiklio programos algoritmas. Mikrovaldiklio valdymo programa ir veikimo aprašymas. Išvadosliteraūros sąrašaspriedai.

Viena iš būdingiausių šiandieninės mokslinės - techninės pažangos ypatybių yra platus mikroelektronikos gaminių naudojimas įvairiose srityse. Vienas iš svarbiausių šios šakos įrenginių yra mikrovaldiklis. Mikrovaldiklio atsiradimą sąlygojo mikroelektronikos vystimasis, o pagrindą sudarė mikroprocesorius. Staigų mikrovaldiklių vystymąsį lėmė tai, jog jie yra nedidelių gabaritų, lengvai programuojami, didelės spartos, didelio patikimumo įrenginiai. Šios priežastys paskatino mikrovaldiklį panaudoti praktiškai visose žmonijos veiklos srityse, tuo pačiu ir skaitmeninio termometro gamybai.

Kiekvieną dieną, visame pasaulyje, daugybė žmonių susiduria su problema, kaip tinkamai išmatuoti temperatūrą. Naudojant ne skatimeninius, o paprastus termometrus, pvz. gyvsidabrio. Šie termometrai nėra tikslūs, jų temperatūros skalę sunku nuskaityti (ypač senesnio amžiaus žmonėms). Taip pat juose yra pavojingos medžiagos -gyvsidabrio, kuris gali pakenkti žmogaus sveikatai. Tačiau vis labiau ir labiau mus supanti aplinka, tampa skaitmeninė. Vis daugiau procesų yra valdomi automatikos ar elektronikos pagalba, todėl neišimtis ir skaitmeninis termometras. Temperatūros matavimo klausimus išsprendėme sukūrę skaitmeninį termometrą bei panaudojus jame elektronikos elementus ir jų sistemas.

Skaitmeninis termometras yra daug pranašesnis už paprastą gyvsidabrio termometą. Pagrindiniai privalumai yra šie:

1)Greitas ir lengvas temperatūros nuskaitymas,

2)Patikimumas,

3)Tikslumas,

4)Nepavojingas žmogaus sveikatai.

Skaitmeninį termometrą sudaro keletas elektronikos komponetų, patalpintų ant vienos montažinės plokštės ir yra valdomas mikrovaldikliu.

  • Elektrotechnika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1545 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (1663 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zilvinas
  • Elektrinis skaitmeninis termometras
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektrinis skaitmeninis termometras. (2013 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrinis-skaitmeninis-termometras.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:12
×