Elektrinis transportas Europoje


Įvadas. Elektrinis transportas. Troleibusai. Tramvajai. Lyniniai tramvajai. Greitieji tramvajai. Metropolitenas. Vertikalusis transportas. Elektromobiliai. Santrauka. Naudota literatūra.


Darbo aktualumas – man duota tema yra nr. 11 - Elektrinis transportas Europoje. Apie Elektrini transportą Europoje, tikriausiai daug kas ir daug ką galėtų papasakoti, bet šiame darbe stengsiuos kuo plačiau panagrinėti jo svarbą, remdamasi įvairiais šaltiniais.

Darbo tikslai – surinkti informaciją iš visų įmanomų šaltinių, išanalizuoti elektrinio transporto svarbą Europoje, supažindinti su transporto priemonėmis, galbūt apie kurias žmones negirdėjo ir neįsivaizduoja, kaip tai atrodo. Parengti pristatymą.

Darbo uždaviniai:

Išstudijuoti metodinę literatūrą, pasirenkta tema.

Išaiškinti, kaip elektrinis transportas Europoje kardinaliai pakeitė visuomenės gyvenimą.

Vaizdžiai parodyti, kaip atrodo elektrinis transportas.

Pukalskas S. Transporto priemonės. Vilnius „Technika“ 2008 [psl.50 – 60].

Troleibusas – automobilinio ir elektrofikuoto bėginio transporto junginys. Jame važiuoklė, valdymo sistema primena automobilius, o variklis ir elektros įranga turi daug bendro su elektrifikuotais geležinkeliais.

Galima pasukti į šalį apie 3 m nuo kantaktinių laidų ir galima aplenkti stovintį ar lėtai važiuojantį transportą.

Sustojimo vietose jais galima privažiuoti prie pat šaligatvio, todėl patogu keleiviams išlipti ir įlipti.

Įrengimai, vagonai ir varikliai trnauja ilgiau, negu autobuso.

Taigi išnagrinėjant troleibusą, kaip elektrinį transportą, galime drąsiai teigti, jog tai yra labai puiki susiekimo priemonė mieste, kur gyvena mažiau nei 400 tūkst. žmonių. Turi savo pliusų ir minusų, bet visuomet troleibusai yra atnaujinami ir kiekvienais metais yra pristatomos vis kažkokios naujienos arba planai ateičiai.

Tarptautinės autotransporto pervežimų organizacijos duomenimis 1968-1970 m. pasaulyje buvo apie 60 000 tramvajaus vagonų, kurie kursavo 12 000 km ilgio tinklų. Kai kuriuose pasaulio didmiesčiuose tramvajus praktiškaai pakeistas metropolitenu (Londone, Paryžiuje).

Šiuo metu lyniniu tramvajumi yra vežiojami turistai San Franciske. [1]

Apžvelgę tris rūšis tramvaju, matome, jog šį susiekimo priemonė yra labiau naudojama didžiuosiuose miestuose, kur gyvena daugiau nei 500 tūkst. gyventojų. Šis elektrinis transportas turi labai daug pranašumų prieš kitus, kadangi, prie šios transporto priemonės gali būti prikabinta daugiau vagonų, o tai reiškia, jog piko metu gali pervežti daugiau keleivių. Yra beveik ekologiškas transportas, nes neišmeta į orą kenksmingų medžiagų. Tramvajų juostos yra siauresnės negu autobusų juostos, todėl taip yra sutaupoma miesto erdvė.

  • Microsoft Word 779 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1830 žodžiai)
  • Kolegija
  • Diana
  • Elektrinis transportas Europoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Elektrinis transportas Europoje. (2016 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrinis-transportas-europoje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 13:34
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo