Elektrinių dydžių matavimas ir matavimo paklaidos


Elektrinių dydžių matavimas ir matavimo paklaidos. Elektriniu dydziu matavimas ir matavimo paklaidos isvados. Elektrinių dydžių matavimas ir matavimo paklaidos.. Elektrinių dydžių matavimas ir matavimo paklaidos. Itampos matavimo paklaidos. Elektriniu dydziu matavimas ir matavimu paklaidos. Elektrinių dydžių matavimas ir matavimo paklaidos. Elektriniu dydzi matavimas ir matavimo paklaidos. Kaip apskaiciuoti elektrines varzos paklaida. Absoliutine paklaida.

Elektrinių dydžių matavimas ir matavimo paklaidos. Išmatuoti srovės stiprumus, įtampas. Apskaičiuoti varžas. Rasti absoliutines ir santykines matavimų paklaidas. Naudojantis gautaisiais rezultatais užpildyti lentelę. Teorinė dalis. Aparatūra ir darbo metodas. Darbo rezultatai. Išvados. Literatūra.

Darbo užduotis. Išmatuoti srovės stiprumus, įtampas. Apskaičiuoti varžas.

Teorinė dalis. Voltamperinė charakteristika - tai priklausomybė, parodanti kaip kinta srovės stiprumas tiriamoje varžoje keičiant įtampa tarp jos galų. Srovę matuojame ampermetru, o įtampą - voltmetru. Varžą apskaičiuojame naudodami omo dėsnį grandinės daliai.

Toks varžos nustatymo metodas vadinamas voltmetro ir ampermetro metodu. Kiekvienas matavimas atliekamas tam tikru tikslumu. Matavimo paklaida apibūdina išmatuoto dydžio vertės nuokrypą nuo tikrosios arba tikimybinės (matematinio vidurkio) vertės. Nuokrypos absoliutinis dydis vadinamas absoliutine paklaida. Ji nusakoma procentais išreikštu prietaiso absoliutinės paklaidos santykiu su viršutine matavimo riba. Žinant prietaiso tikslumo klasę ir viršutinę matavimo ribą galima surasti matavimo tikslumas paprastai įvertinamas santykine matavimo paklaida - d. Ji išreiškiama absoliutinės prietaiso paklaidos santykiu su išmatuoto dydžio verte. Išreiškiant santykinę mnaudojame rodyklinius arba skaitmeninius matavimo prietaisus. Matavimo prietaiso vienos matuojant skaitmeniniais prietaisais padalos vertės nustatinėti nereikia. Šie prietaisai iš karto parodo tikrąsias matuojamų dydžių vertes. Tačiau ir šiuo atveju, matavimo tikslumas priklauso nuo viršutinės matavimo ribos parinkimo. Naudojant voltmetro ir ampermetro metodą, varžos r vertė nėra tiesiogiai išmatuojama. Jos nustatymo tikslumas priklauso nuo įtampos ir srovės matavimo tikslumo. Todėl varžos matavimo ab. Aparatūra ir darbo metodas.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (544 žodžiai)
  • Goda
  • Elektrinių dydžių matavimas ir matavimo paklaidos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Elektrinių dydžių matavimas ir matavimo paklaidos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektriniu-dydziu-matavimas-ir-matavimo-paklaidos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:43
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo