Elektrinių ir pastočių kursinis. Hidroelektrinės elektrinė dalis


Elektrines ir pastotes. Elektrinių ir pastočių elektrinė dalis. Hidroelektrines dalis. Elektrinių ir pastočių elektrinė dalis. kursinis projektavimas. Elektriniu strukturiniu schemu sudarymas. Elektrinių savųjų reikmių apkrovos. Pastotes ekonomine dalis kursinis. Hidroelektrines dalys. Hidroturbina skaicivimas. Hidroelektrines skaiciavimas.

Įvadas. Techniniai ir finansiniai rodikliai. Elektrinės technologinis procesas. Generatorių parinkimas. Struktūrinės schemos variantai. Elektrinių režimų analizė ir transformatorių parinkimas. Techniniai-ekonominiai skaičiavimai (variantų palyginimas). Trumpojo jungimo srovių skaičiavimas. Aparatų ir laidininkų parinkimo skaičiuojamosios sąlygos. Elektrinių savosios reikmės. Elektrinių valdymas. Pagrindinių elektros įrenginių specifikacija. Energijos gamybos kaštai. Sąmatinės vertės nustatymas. Literatūra.

Ištekliai naudojami energetikoje yra skirstomi į atsinaujinančius ir neatsinaujinančius. Neatsinaujinantieji ištekliai smarkiai senka. Todėl vis atkakliau ieškoma būdų kuo daugiau ir efektyviau panaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, tarp kurių svarbšiame projekte yra sprendžiama elektrinės prijungimo prie sistemos problema, projektuojama pagrindinė elektros sujungimų schema, nagrinėjama savųjų reikmių įrenginių maitinimo, elektrinės valdymo ir kiti klausimai. Daugiausia dėmesio skiriama pagrindinės elektros schemos projektavimui. Ji apima elektrinės struktūrinių schemų variantų sudarymą, trumpojo jungimo srovių skaičiavimą ir skirsty1 – turbina, – generatorius, – transformatorius, – čiulpvamzdis, – slėgimo vamzdis, vb – viršutinis bjefas, žb – žemutinis bjefas.

Vanduo iš viršutinio bjefo pro užtvankos angas patenka į hidroturbinos spiralinę kamerą, o po to į pačią turbiną. Iš turbinos vanduo pro čiulpvamzdį patenka į žemutinį bjefą. Turbina suka generatorių ir jo gaminama elektros energija perduodama į skirstyklą.

He statomos prie upių, kur yra tam tinkamos sąlygos, o pagaminta elektra dažniausiai atiduodama į paaukštintos įtampos tinklą. Skirstykla statoma šalia pačios elektrinės ant upės kranto arba priklausomai nuo sąlygų. Elektrinės darbas priklauso nuo vandens kiekio viršutiniame baseine, nuo debito, taip pat ir nuo to ar žemutiniame bjefe tenkinami sanitarinių normų reikalavimai.

He yra manevringos, nes joms paleisti užtenka 3-5 minučių, turi didelį naudingo veikimo koeficientą ( ē = 0,85-0,9 ), tačiau jos užtvindo didelius žemės plotus, daro daug nuostolių žuvininkystei irparenkame struktūrinius schemų elektrinių režimų analizė reikalinga projektuojant elektros tiekimo sistemą, sudarant elektros vartojimo prognozes, planuojant įrenginių remontą, taip pat eksploatuojant elektrines normalaus ir avarinio darbo režimais. Elektrinių režimų analizei sudarysime elektrinės, vartotojo bei savųjų reikmių (toliau s. R. ) apkrovų grafikus.

Pagal pradinę sąlygą matome, kad elektrinės apkrovos potvynio metu 1,5 mėnesvartotojų apkrovos laiką laikysime vasaros sezoną nuo balandžio 15 dienos – 152 dienos, likusį vartotojų apkrovos laiką – 213 dienųduoti elektrinės ir vartotojų apkrovų procentiniai duomenys. Pagal juos nubraižome procentinius elektrinės ir vartotojų apkrovos grafikus. Grafikuose ryškiau pažymėta linianalogiškai kaip ir aukščiau parodyta, apskaičiuotos ir kitos elektrinės, vartotojų paroselektrinės savųjų reikmių galią apskaičiuojame kiek kitaip.

  • Microsoft Word 5385 KB
  • 2012 m.
  • 42 puslapiai (5006 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daiva
  • Elektrinių ir pastočių kursinis. Hidroelektrinės elektrinė dalis
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektrinių ir pastočių kursinis. Hidroelektrinės elektrinė dalis. (2011 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektriniu-ir-pastociu-kursinis-hidroelektrines-elektrine-dalis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 04 d. 00:01
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo