Elektro magnetai


Elektrotechnikos savarankiškas darbas. Elektro magnetai.


Energija- Tai gebėjimas atlikti darbą, o mašinos atlieka darba už mus, bet joms reikia energijos. Kad ta energija gautume mums reikia pazaboti gamta arba panaudoti gamtinius išteklius. Kad kuo geriau isnaudoti energija zmogus sugalvojo kaip ja paversti kitos rušies energija. Silumine energija keicia I mechanine, mechanine energija keicia I elektros, elektros energija keicia I silumine, mechanine, magnetine. Panagrinekime placiau kaip elektros energija keicia I magnetine. Kaip keitikli nagrynesime elektromagneta.

Elektromagnetas įrenginys arba įtaisas magnetiniam laukui sužadinti. Paprasčiausias elektromagnetas A) 1. Magnetolaidis, 2. Įmagnetinimo ritė. B) Elektromagnetas su judamąja dalimi. 1. Nejudamoji dalis, 2. Judamoji dalis, 3. Įmagnetinimo ritė.

Tekant elektros srovei rite, atsiranda magnetinis laukas, kuri sugeria magnetolaidis ir kaupia ji, kol prisisotina, Prisisotinus magnetinis laukas nedidės nors magnetinio srauto stipris ir toliau bus stiprinamas. Magnetinio lauko stiprumas priklauso nuo medžiagos įsimagnetinimo savybių.

Elektro magnetai. (2015 m. Balandžio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/elektro-magnetai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:02