Elektrolitai


Elektrolitai. Medžiagos, kurių tirpalai arba lydalai yra laidūs elektros srovei, vadinami elektrolitais. Katijonai turi teigiamąjį krūvį, anijonai – neigiamąjį. Disociacijos/jonizacijos laipsnis α. Disociacijos/jonizacijos. laipsnio nustatymas. Džiovikliai, šaldomieji mišiniai. ir antifrizai. Džiovikliai. Šaldomieji mišiniai.

Elektrolitai: ... Tirpinant tokias medžiagas vandenyje ar kituose poliniuose tirpikliuose (pvz., alkoholiuose, toluene), jų molekulės arba joniniai kristalai, sąveikaudami su tirpiklio molekulėmis, atitinkamai arba disocijuoja, t.y. skyla į elektrinį krūvį turinčias ir laisvai elektriniame lauke judėti galinčias daleles: teigiamuosius jonus – katijonus ir neigiamuosius jonus –.

NaCl(k) nepraleidžia elektros srovėsNaCl (aq) ir (s) stiprūs elektrolitai, lemputė žiba ryškiai.

Katijonai turi teigiamąjį krūvį, anijonai – neigiamąjį.Nuo jonų skaičiaus elektrolite priklauso ar jisgerai praleidžia elektros srovę.

Elektrolitų tirpalams taikomi van’t Hofo ir F. Raulio dėsniai turi šią išraišką: ∆t = i ⋅K ⋅ Cm; čia − van’t Hofo arba izotoninis Visais atvejais elektrolitų tirpalų i > 1. Fizikinė koeficiento i prasmė: jis parodo, kiek kartų padidėjo bendras dalelių skaičius tirpale, kai elektrolitas visiškai arba iš dalies disocijavo į jonus.

Elekrolito tirpalo virimo ir stingimo (užšalimo) temperatūra. Elektrolitų tirpalai dėl tirpiklio ir tirpinio dalelių (disocijavusių ir nedisocijavusių) tarpusavio sąveikos taip pat kaip ir neelektrolitų tirpalai verda aukštesnėje, o stingsta žemesnėje temperatūroje nei grynas tirpiklis. Elektrolito tirpalo virimo tvir. ir stingimo t st temperatūros apskaičiuojamos taip pat, kaip ir neelektrolitų:.

T vir(tirpalo) = t vir(tirpiklio) +∆tvir t stingimo(tirpalo) = t stingimo(tirpiklio) - ∆tst.

Tirpinio m masė, g .... - tirpinio molinė masė, g/mol - tirpiklio masė, kg K – ebulioskopinė arba konstanta kg*oC/mol.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 396 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (829 žodžiai)
  • Andrius
  • Elektrolitai
    10 - 5 balsai (-ų)
Elektrolitai. (2016 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrolitai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:38
×