Elektrolizė fizikos referatas


Įvadas. Elektrolizės teoriniai aspektai. Elektrolizės samprata. Elektrolizės dėsniai. Elektrolizės taikymas. Elektrolizės procesai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Praktinis elektrolizės pritaikymas – tai svarbu norint gauti grynus šarminius ir žemės šarminius metalus. Metalų gryninimui – pavyzdžiui, varis (Cu) iš rūdos gaunamas užterštas. Jis verčiamas CuSO4 tirpalu ir atliekama tirpalo elektrolizė. Gaunamas grynas varis – vieno metalo padengimas kitu, atliekant elektrolizę su tirpiu anodu.

Darbo tikslas – išnagrinėti elektrolizės procesus ir jų pritaikymo galimybes.

Faradėjaus konstanta. Jos fizikinę prasmę suvokiame užrašę junginį Faradėjaus dėsnį:

Dabar mums atrodo, kad Faradėjaus dėsniai yra akivaizdūs, tačiau Faradėjus nežinojo kokia yra molekulių sudėtis, jonų sąvokos, molekulių skaičiaus molyje. XIX a. Faradėjaus sukurti elektrolizės teorijos pagrindai suvaidino labai didelį vaidmenį plėtojant elektros mokslą ir jos praktinį pritaikymą. 1881 m. vokiečių mokslininkas (laikomas to meto fizikų lyderiu) skaitydamas paskaitą, skirtą Faradėjaus atminimui įrodė, kad iš Faradėjaus dėsnių seka išvada apie lektros krūvių diskretiškumą. Ištikrųjų, jeigu m0 – vieno jono masė, q – vieno jono krūvis, N – nusėdusių ant elektrodo jonų skaičiaus, NA – Avagadro skaičius, tai jungtinį Faradėjaus dėsnį būtų galima užrašyti taip:

Jis šią analogiją išplėtė vandens molekulėmis, t. y. vandenilio ir deguonies atomams.

Vandenilio atomas įsielektrinęs teigiamai, o deguonies – neigiamai. Tekant elektros srovei, molekulių grandinėlė išsidėsto taip, kaip pavaizduota aukščiau esančiame paveikslėlyje. Molekulės oh atomas o yra pritraukiams prie teigiamo baterijos poliaus ir atiduoda jam savo krūvį, o h atomas susijungia (Grotusas nepaaiškina kodėl) su gretimos melekulės deguonimi o'. Pastarosios vandenilis h' susijungia su gretimos molekulės deguonimi o'' ir t.t.

Pirmas konkretus jo pasiūlytas laidumo elektrai mechanimas – „estafetinis“ vandens molekulės dalies perdavimas gretimai molekulei pasirodė labai veiksmingas jau XX a. elektrochemijoje.

Mokslinėje literatūroje yra išskiriami šie elektrolizės pritaikymo būdai (Ambrasas, 2008):

Galvanopolastika – kopijų, reljefo modelių gavimas elektrolizės būdu. Daigto modelis pagaminamas iš vaško arba kurios nors kitos plastikinės medžiagos, padengiamas laidžiu grafito sluoksniu, patalpinamas į elektrolitą ir prijiungiamas prie neigiamo polio šaltinio. Tirpinys yra metalas, iš kurio norime gauti kopiją. Metalas padengia katodą sluoksniu, atgaminančiu modelio reljefą. Gautas sluoknis yra nesunkiai atskiriamas nuo katodo. Galvanoplastika taikoma detalių kopijų gavimui, tipografijoje, klišių gamyboje ir kt.

  • Fizika Referatas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1945 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sima
  • Elektrolizė fizikos referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektrolizė fizikos referatas. (2017 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrolize-fizikos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:42
×