Elektrolizė ir jos taikymas


Elektrolizės taikymas. Elektrolizes pritaikymas. Elektrolizes uzdaviniai. Elektrolizes panaudojimas. Elektrolizes naudojimas. Elektrolizės dėsnis. Elektrolizes desniai. Elektrolize uzdaviniai. Faradejaus elektrolizes dėsnis. Elektrolize skaidres.

Įvadas. Elektrolizė. Elektrolizės taikymas. Elektrolizės dėsnis. Faradėjaus dėsnis. Elektros krūvio nustatymas. Elektros atomų atradimas. Išvados. Naudoti šaltiniai. Pasirinkau man gana įdomią tema referatui „elektrolizė ir jos taikymas“. Todėl bandysiu įsigilinti į šio proceso vyksma ir taikyma. Jos naudojima paprastame gyvenime ir taikyma chemijos bei fizikos rinkoje. Kaip vyksta elektrolizė? Faradėjaus dėsnio taikymas ir elektros atomų atradimas ir jų krūvių nustatymas. Nesant išorinio elektrinio lauko, tirpalo jonai ir molekulės juda chaotiškai. Atsiradus tirpale elektriniam laukui, atsiranda ir kryptingas jonų judėjimas: teigiami jonai juda link neigiamo elektrodo, vadinamo katodu, o neigiami jonai juda link teigiamo elektrodo, vadinamo anodu.

Vykstant elektolizei patys elektrodai gali reaguoti arba nereaguoti su elektrolitu. Platinos, grafito arba anglies elektrodai inertiški, nereaguoja su tirpalu, ir prie abiejų elektrodų išsiskiria medžiaga (pvz., vykstant HCl elektrolizei, vandenilio ir chloro dujos). Šiuo būdu gaunamas iš junginių vandenilis, deguonis, chloras, natris, aliuminis, sintetinami įvairūs cheminiai junginiai farmacijai, parfumerijai ir kt. Elektrocheminis medžiagų gavimo būdas paprastas, o medžiagos gaunamos labai grynos.

Įvairioms priemonėms padedant elektrolizės dangą atskirti nuo paviršiaus, ant kurio nusėdęs metalas (tai pasiekiama, pavyzdžiui, uždedant ant paviršiaus grafito), galima gauti reljefinio paviršiaus kopiją. Galima metalą atskirti nuo modelio ir gautoje formoje lieti kopijas. Galvanoplastikos būdu gaminamas tipografinės klišės, patefono plokštelių matricos, skulptūrų ir bareljefų kopijos.

Poligrafijos pramonėje tokios kopijos (stereotipai) gaunamos iš matricų (rinkinio atspaudo plastiškoje plokštelėje), nusodinant ant jų storą geležies ar kitos medžiagos sluoksnį. Tai leidžia atspausdinti reikiamą skaičių egzempliorių. Jeigu anksčiau knygos tiražą ribodavo atspaudų, kuriuos galima gauti iš vieno rinkinio, skaičiaus (spausdinamas rinkinys dyla), tai, taikant stereotipus, tiraža galima labai padidinti.

Tiesa, šiuo metu, taikant elektrolizę, gaunami tik geros poligrafinės kokybės knygų stereotipai.

Elektrolizės būdu iš metalų pašalinamos priemaišos. Pavyzdžiui, gautas iš rūdos nevalytas varis liejamas storais lakštais, kurie po to panardinami į vonia kaip anodai. Elektrolizės metu varinis anodas ištirpsta, priemaišos, kuriose yra vertingų ir retų metalu, nusileidžia į vonios dugną, o ant katodo nusėda grynas varis.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (1207 žodžiai)
  • Kolegija
  • Algis
  • Elektrolizė ir jos taikymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektrolizė ir jos taikymas. (2011 m. Sausio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrolize-ir-jos-taikymas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 04:59
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo