Elektrolizė referatas


Įvadas. elektrolizė. Elektrolizės dėsniai I - faradėjaus dėsnis. Ii - faradėjaus dėsnis. Elektrolizės taikymas. Elektrolizės procesai Elektorlizės procesai prie katodo. Elektorlizės procesai prie anodo. Skilimo įtampa. Akumuliatoriai Akumuliatoriai. Kaip "Nužudyti" betkokį akumuliatrių. Veikimas.

Didelį indėlį tiriant galvanostegijos teorinius ir praktinio taikymo klausimus įneša Lietuvos MA Chemijos ir chemijos technologijos institutas. Jo ilgametis direktorius Romas Višomirskis ištyrė pagrindinius dėsningumus procesų, vykstančių išskiriant Cu, Zn, kadmį, sidabrą, indį, paladį iš plačiai šiuolaikinėje galvanostegijoje taikomų ciandinių tirpalų. Jis yra sukūręs mokslinę mokyklą, kuri ištyrė cinkavimo, kadmiavimo technologiją, paruošė daugybę technologijų, taikomų tūkstančiuose Lietuvos ir užsineio gamyklų. Kai kurios technologijos yra užpotentuotos JAV, Japonijoje, Anglijoje, Vokietijoje ir kitose Europos valstybėse.

5.Sunkiojo vandens D2O gavimas. Sunkiojo vandens molekulėje vandenilio jonai pakeiti deuterio, kurio atominė masė 2 kartus didesnė už vandenilio, jonais. Paprastame vandenyje yra sunkiojo vandndens molekulių, bet labai nedaug (apie 0,015%). Deuterio jonų judrumas yra mažesnis užvandenilio jonų judrumą, todėl vandens elektrolizės metu iš elektrolitiio deuterio išsiskiria mažiau negu vandenilio ir sunkiojo vandens koncentracija didėja. Ilgalaikės elektrolizės metu galima gauti beveik švarų sunkuųjį vandenį, kuris naudojamas neutronams sulėtinti atominiuose reaktoriuose. Vieną toną sunkiojo vandens turėjo Prancūzijoa, kurią Antrojo pasauinio karo metais okupavo Vokietija. Žolio Kiuri rizikuodamas gyvybe išvežė šį vandenį iš prancūzijos, kad neatitektu vokiečiams, kurie skubėjo pasigaminti atominę bomabą.

6.Elektroniniai kondecatoriai. Kondecatorių sudaro boro šarmo tirpalas, į kurį panardinti du aliuminio elektrodai. Leidžiant elektors srovę, anodas pasidengia plonu aliuminio oksido nelaidžiu elektrai sluoksniu ir srovė nutrūksta. izoliuojantį aliuninio sluoksniį palaiko elektrolizė. Plėvelė išlaiko 40V įšampą. Gaunamas didelės talpos kondecatorius, kurio vienads elektrodas aliuminio, o antras elektrolitas su katodu.

Sausi elektrolitiniai kondecatoriai gaminami, patalpinant tarp plonų aliuminio juostelių išmirkytą elektrolite polierių. Tokių kondensatorių talpa labai didelė (µF eilės).

Jungiant kondesatoriu į granine, reikia atsižvelgti į jo elektrodų ženklus. Jeigu prie + ženklo pažymėto elektrodo prijungsime neigiamą šaltinio polių, oksido plėvelė suirs, srovė isaugs, kondecatorius bus pramuštas.

Katodo paviršiuje redukuojasi (prisijungia elektronus) metalo, vadenilio jonai arba vandens molekulės. Piriausia redukuojasi tie jonai, kuriems tam reikia mežiau teigiamo katodinio potencialo. Iš metalų jonų pirmiau redukuojasi tas, kurio teigiamesnis standartinis potencialas. Pagal standartinių potencialų lentelę turėtų redukuotis tik mažiau aktyvių už vandenilį metalų jonai:

Aktyvesni už Mn metalai, t.y. šarminiai, šarminių žemių metalai, aliuminis, iš vandeninių, iš vandeninių druskų tirpalų, todėl katodo paviršiuje vyksta šios reakcijos:

Pažymėtina tai, kad elektrolizuojant vandeninius šarminių, šarminių žemių metalų bei aliuminio tirpalus, naudojami tik netirpūs anodai (dažniausiai grafitas).

Elektrolziei naudojami anodai skirstoi į 2 rūšis: tirpius ir netirpius(arba interentinius). Tirpūs anodai gaminami iš to metalo, kurio druska sudaro pagrindinį elektrolito komponentą. Tuomet tirpūs aondai - metalai tirpsta (oksiduojasi), ir metalo jonai pereina į tirpalą. Naudojant tirpius anodus, metalo jonų koncentracija elektrolite mažai kinta. Dėl to elektrovlizerio naudojimo laikas, nekeičiant elektrolito, galima sakyti neribotas:

Kai anodas yra netirpi, su elektolitu nereguojanti medžiaga (Grafitas C, platina Pt, auksas Au ar švino Pb ir 1% sidabro Ag), tai jis ptas nedlyvauja oksidacijos procese. Jie yra tik elektros laidininkai, kurių paviršiuje oksiduojasi anijonai ir H2O molekulės. Oksidacijos procesasnetirpaus anodo paviršiuje priklauso nuo anijono. Jei elektrolite yranedeguoninių rugščių anijonų (Cl-, Br-, I-, S2-), tai šie anijonai patys oksiduojasi:

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 154 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių (2952 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Elektrolizė referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Elektrolizė referatas. (2014 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrolize-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:53
×