Elektrolizė


Elektrolizė ir jos taikymas. Elektrolize fizika. Elektrolize skaidres. Elektrolizės produktai. Elektrolizes itampa. Elektrolize fizikoje. Elektrolizes pavyzdziai. Elektrolize mokykla. Elektrolize mokykloje. Galvaniniai elementai ir elektrolize testas.

Elektrolizė – vadinamas oksidacijos ir redukcijos procesas, vykstantis leidžiant pee elektrolitą nuolatinę elektros srovę. Elektrolizės procesuose cheminė energija paverčiama elektros energija. Kad vyktų elektrolizė, elektrodai įmerkiami į elektrolito tirpalą arba išlydytą elektrolitą ir prijungiami prie nuoatinės elektros srovės šaltinio polių. Jos metu teigiami jonai – katijonai slenka link neigiamo elektrodo katodo link ir prie jo prisijungia elektronus redukuojasi. Neigiami jonai anijonai slenka teigiamo elektrodo anodo link ir jam atiduoda elektronus oksiduojasi.

Elektrodus padengia elektrolizės produktai. Susidariusio galvaninio elemento gaminama elektros srovė vadinama – polirizacijos srove. Kad vyktų elektrolizė išorinė elektros srovė turi būti didesnė už poliarizacijos srovės įtampą ji vadinama – skilimo įtampa.

Katodo paviršiuje visada vyksta katijonų redukcija. Kuo aktyvesnis metalas, tuo jo jonai sunkiau prisijungia elektronus(redukuojasi). Jei metalo standartinis potencialas reigiamas – didesnis už 0v ant katodo iš vandenilio druskų tirpalų skiriasi be vandenilio, kurių potencialas nuo iki -1,2 v ant katodo skiriasi su vandeniliu neigiamesnis už -1,2 visai nesiskiria.

Elektrolizėje gali būti vartojami tirpieji arba netirpieji anodai. Elektrolizės metu anodo metalas tirpsta, oksiduojasi ir į tirpalą pereina jonai.

Ant anodo m – ne mn+ (oksidacija, tirpimas) tirpale šie jonai slenka katodo link ir ant jo nusėda: ant katodo mn+ + ne m0 (redukcija, išsiskyrimas) metalas pernešamas nuo anodo ant anodo, o jonų koncentracija tirpale nekinta.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (346 žodžiai)
  • Elektrolizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Elektrolizė. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrolize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 15:50
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo