Elektromagnetizmas. Radijo ryšio principai


Radijo ryšio principas. Kokie yra radijo rysio principai. Radijo rysys fizika. Radio principas. Kairysis ir denysis sraigtai elektromagnetinis lkas. Radijo ryšys radijo ryšio principai. Radio ryšio principai. Televizijos ryšio principas. Radio rysio principas. Radijo rysio principas detekcija.

Elektromagnetinis laukas. Elektromagnetinės bangos. Popovo radijus. Radijo ryšio principai. Moduliacija. Detekcija. Elektromagnetinių bangų savybės. Radijolokacija. elektrinio lauko šaltinis yra ne tik elektros krūvis, bet ir kintamasis magnetinis laukas. Juo greičiau kinta magnetinė indukcija, juo stipresnis atsiradęs laukas. Magnetinei indukcijai didėjant, elektrinio lauko stiprumo E kryptis ir vektoriaus B kryptis sudaro kairįjį sraigtą. Kai mažėja, sudaro dešinįjį. Kintantis laikui bėgant elektrinis laukas sužadina magnetinį lauką. Elektrinio lauko stiprumui didėjant, atsiradusio magnetinio lauko indukcijos B kryptis ir vektoriaus E kryptis sudaro dešinįjį sraigtą. Kai mažėja, sudaro kairįjį. Elektriniai ir magnetiniai laukai egzistuoja prieklausydami vienas nuo kito. Elektrinis laukas be magnetinio arba magnetinis be elektrinio gali egzistuoti tik tam tikros atskaitos sistemos atžvilgiu. Teiginys, kad erdvės taške yra tiktai elektrinis arba tiktai magnetinis laukas, neturi prasmės, jeigu nenurodoma, kurios atskaitos sistemos atžvilgiu tie laukai nagrinėjami. Elektrinis ir magnetinis laukai - tai vieno, elektromagnetinio, lauko pasireiškimas. Elektromagnetinis laukas - ypatingos formos materija, kurios dėka sąveikauja elektringosios dalelės.

Elektromagnetinių bangų spinduliavimas Juo greičiau kinta el. lauko stiprumas, juo didesnė magnetinė indukcija. (Ir atvirkščiai). Taigi, norint sukelti intensyvias el-magn bangas reikai sužadinti pakankamai aukšto dažnio el-magn virpesius. Juos galime sukelti virp. kontūre. Uždarasis virp. kont. Tačiau vien tik aukšto el-magn virp dažnio neužtenka. I bet kuriuo momentu visose kont. dalyse yra vienodas. Tox kont. skleidžia labai silpnas el-magn bangas. Atviras virp. kont. Tolinant kond. plokštes ir maž. jų plotą, kartu ir ritės vijų skaič. galiausiai gausime tiesų laid. - Herco vibratorių - atvirą virp kont. Jo C ir L labai maži. Atvir. kont krūviai ne susikaupę laido galuose, o pasiskirstę visame laid., tačiau I įv. laido skerspjūviuose nėra vienodas. Galuose lygus 0, o vid. didž. Herco laikais laid. būdamv perpjaunamas, o tarp jo dalių skeliama kibirkštis - taip suleldavo virpesius. Dabar neslop. virp gaunami, atvir. kont. induktyviai sujungus su tranzistoriniu ar kitos rūšies generatoriaus virp. kont. El-magn bangas Hercas gaudavo, aukštosios įt. šalt.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2016 m.
  • 2 puslapiai (1020 žodžiai)
  • Beata
  • Elektromagnetizmas. Radijo ryšio principai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Elektromagnetizmas. Radijo ryšio principai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektromagnetizmas-radijo-rysio-principai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:51
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo