Elektromagnetizmas skaidrės


Elektromagnetizmas. Elektromagnetinė indukcija. Įvadas. Elektromagnetinės indukcijos reiškinys. Didysis anglų fizikas Maiklas Faradėjus kartą iškėlė klausimą Jei elektros srovė sukuria magnetinį lauką. Elektromagnetinės indukcijos reiškiniui išsiaiškinti atlikime bandymą. Mums reikės. Galvanometrą sujunkime su rite. Paimkime stiprųjį magnetą. Pakartokime bandymą, tačiau šį kartą magnetą įkiškime ir ištraukime lėtai. Kai magnetą judinome. Tokia pat tvarka atlikime bandymą su silpnuoju magnetu. Greitai įkiškime magnetą į ritę ir ištraukime. Dabar magnetą įkiškime ir ištraukime lėtai. Rite tekėjo srovė, tačiau labai silpnai-galvanometro rodyklė tik vos vos pajudėjo iš vietos. Bandymų išvados. Stipresniu magnetu sukuriama didesnė srovė, negu silpnesniu. Nuolatiniai magnetai. Nuolatiniai magnetai, tai medžiagos arba daiktai, apie save nuolatos kuriantys magnetinį lauką. Kiekvienas magnetas kuria tam tikro pastovaus stiprumo magnetinį lauką. Skirtingo stiprumo magnetai turi skirtingą magnetinių linijų skaičių. Tuo įsitikinti galime. Taip magnetas pats padaro savo magnetinių linijų „Autoportretą“. Magneto magnetinio lauko. Įvairiuose taškuose apie magnetą. Magnetinės linijos pasižymi šiomis savybėmis. Linijos yra uždaros – neturi nei pradžios, nei pabaigos. Linijų kryptis yra nustatoma šalia magneto padėjus magnetinę rodyklę. Magnetinė rodyklė. Kompaso rodyklės smaigalys yra kompaso rodyklės N polius. Kompasas. Magnetinės linijos labai panašiai išsidėsto ir aplink pasaginį magnetą. Elektromagnetinės indukcijos reiškinyje magnetas yra labai svarbus komponentas. Visų pirma, kaip jau bandymų metu įsitikinome indukcinės elektrovaros didumas priklauso nuo to. Stipriu magnetu sukuriama didesnė elektrovara, silpnesniu - mažesnė. Kai magnetas yra įkištas į ritę iki pusės. Kai magnetas priartėja. Jei magnetą kuriam laikui paliksime iki pusės įkištą į ritę. Pasirodo, kad norint ritėje indukuoti elektrovarą. Norint gauti kintamą. Šioje formulėje yra srauto pokytis. Laiko pokytis. Taip pat svarbus ritės vijų skaičius. Kuo jis didesnis, tuo didesnė indukcinė elektrovara. Kai naudojame ritę su prijungtomis 25 vijomis elektrovara yra. Kai naudojame ritę su 2400 prijungtų vijų elektrovara yra. Galutinė formulė, skirta skaičiuoti indukcinei elektrovarai ? yra. Šioje formulėje minuso ženklas parodo tik kryptį.

Įvadas 3 Bandymai 4 Bandymų išvados 11 Magnetai 12 Magnetinės linijos 13 Magnetinių linijų kryptis 20 Indukcinė elektrovara 23 Magnetinis srautas 24 Kintamas magnetinis laukas 27 Srauto kitimo greitis 28 Vijų skaičius ritėje 29 Indukcinės elektrovaros formulė 32 Priedai 33.

Įkiškime magnetą į ritės vidų ir ištraukime.Įdėmiai stebėkite galvanometrą.

Pakartokime bandymą, tačiau šį kartą magnetą įkiškime ir ištraukime lėtai.

Taip magnetas pats padaro savo magnetinių linijų „autoportretą“.

Linijos yra uždaros – neturi nei pradžios, nei pabaigos.

Kompaso rodyklės smaigalys yra kompaso rodyklės N polius.

Kadangi kompaso rodyklės smaigalys yra N polius, tai reiškia, kad magnetinių linijų kryptis yra tokia pati, kaip ir kompaso rodyklės rodoma kryptis:.

  • Fizika Skaidrės
  • MS PowerPoint 2187 KB
  • 2015 m.
  • 38 puslapiai (618 žodžiai)
  • Aids
  • Elektromagnetizmas skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Elektromagnetizmas skaidrės. (2015 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektromagnetizmas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:25
×