Elektromobiliai referatas (2)


Elektromobiliai. Hibridiniai automobiliai. Pliusai. Minusai. Ateities perspektyvos. „Mitsubishi i-MiEV“ , „Nissan Leaf“ elektromobilis. „Opel Ampera“ hibridinis automobilis. Perrinkti elektromobiliai. Elektrinio ir vidaus degimo variklių palyginimas. Ateityje. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Elektromobiliai – tai elektra varomi automobiliai. Jų principas ir pati konstrukcija yra žymiai paprastesnė nei automobilio su vidaus degimo varikliu. Pastarajame yra begalė judančių detalių, kurios dyla, reikalauja didesnės priežiūros ir kur kas didesnių išlaidų. Elektromobilyje priešingai - vos kelios judančios dalys, nereikia tepalų, retai iškyla didesnių techninių problemų, todėl elektrinio variklio ir apskritai visos tokios mašinos konstrukcija itin lengvai prižiūrima ir nereikalauja pastovių investicijų. Beje, elektrinis variklis užtikrina palyginti pastovų sukimo momentą ( pav1) , net ir esant mažam greičiui, o tai padidina elektrinio automobilio greitėjimą (staigiai judant iš vietos) ir valdymo tikslumą (tikslesnis reagavimas), lyginant su panašios galios automobiliu, turinčiu vidaus degimo variklį. Visa tai pasako apie paprastesnį automobilio valdymą.

Kaip matome internal combustion (vidaus degimo variklio ) kreivėje variklis maksimaliai išnaudojamas prie tam tikrų apsisukimų, o elektra varomas variklis iškarto gali maksimaliai akseleruoti , nepriklausomai nuo apsisukimų.

Remiantis paprastais skaičiavimais bei realiais pavyzdžiais, galima vertinti ir įvardinti važinėjimo elektromobiliu kuro sąnaudas arba tiksliau - išlaidas už elektros energiją (kWh), atsirandančias tik elektromobilio įkrovos metu. Kadangi degalinių tinklai važinėjant su elektromobiliu bus neaktualūs, į šias vietas galima bus apsilankyti prisipūsti padangų ar išgerti kavos. Turbūt visiems vairuotojams yra tekęs menkas malonumas prisipilti pilną baką degalų ir gerokai ištuštinti savo kišenę. Su elektriniu automobiliu tokių problemų nebekils. Paprastai elektromobiliai 100 kilometrų gali nuvažiuoti apytiksliai už 3 eurus. Kitaip tariant tai reiškia, kad šiuo ekonomišku ir ekologišku transportu nuvažiuosime šimtą kilometrų, o mums tai kainuos ne daugiau kaip 3-5 eurus. Ir tai yra kaina, jei savąjį elektromobilį krausime namuose (iš įprasto 230 V tinklo). Prisiminus dabartines naftos produktų (mums įprasto automobilinio kuro) kainas ir tendenciją joms kilti, nesunku padaryti išvadas, kad elektromobilių savininkai per metus sutaupytų ganėtinai solidžią, dabar degalams išleidžiamą, pinigų sumą.

Laisvai galime teigti, kad elektromobiliams priklausys ateitis. Benzinas ir dyzelinas brangsta vos ne kasdien, naftos atsargos pasaulyje senka. Skandinavai elektromobiliais važinėja jau kelis dešimtmečius. Lietuvoje oficialiai užregistruota elektromobilių yra tik 328 . Lietuvoje tarp elektromobilių perkamiausias yra „Nissan Leaf‘‘ kuriu yra 180, antroje vietoje „Tesla“ elektromobiliai kurių užregistruota 34 vienetai ir beveik po lygiai yra perkamiausi „Volkswagen“ ir „BMW“ gamintojų elektromobiliai.

  • Microsoft Word 613 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2104 žodžiai)
  • Kolegija
  • Arnas
  • Elektromobiliai referatas (2)
    8 - 1 balsai (-ų)
Elektromobiliai referatas (2). (2017 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektromobiliai-referatas-2.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 05:17
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!