Elektromobilų paklausos tyrimas


Įvadas. Literatūros analizė. Lietuvos studentų sąjungos atlikta apklausa. Geodezija ir kadastras. Anketos sudarymas. Generalinės aibės nustatymas ir imties dydžio skaičiavimas. Anketos pavizdys. Pirmo kurso apklaustųjų studentų rezultatai. Antro kurso aplaukstųjų studentų rezulatai. Trečio kurso apklaustųjų studentų rezultatai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Tyrimo aktualumas: Elektra varomi automobiliai – tai naujovė, apie kurią daugelis jau girdėjo, tačiau dar laiko praktikoje sunkiai įgyvendinama idėja. Tai moderni, itin efektyviai energiją panaudojanti technologija, pritaikyta šių dienų vis tobulė- jančiam pasauliui. Vidaus degimo variklis artėja prie savo tobulėjimo galimybių ribos ir jo, kaip produkto, gyvavimo ciklo fazė jau pasiekė vėlyvąją brandą. Tokiame kontekste elektromobilio technologija įgauna itin didelį augimo ir populiarėjimo potencialą. Stipriosios pasaulio ekonomikos, suinteresuotos aplinkos apsaugos kokybės gerinimu, jau atkreipė dėmesį į šią novatorišką transporto priemonių technologiją. Pagrindinė to priežastis – visiškai švari, aplinkos neteršianti energijos rūšis, padėsianti sumažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro. Elektra varomi automobiliai šiuo metu yra įvedimo į rinką stadijoje, tad jų kaina sąlyginai yra aukšta, o poreikis investicijoms didelis. Valstybių suinteresuotumas ir parama padeda darniai vystyti šią inovaciją ir pamažu kuo geriau pritaikyti ją kasdieniams poreikiams. Lietuva – tai ES valstybė, pasiekusi itin aukštą automobilizacijos lygį pastaruoju metu bei turinti labai didelę priklausomybę nuo naftos produktų tiekėjų. Deja, elektromobilių populiarinimas ir jų naudojimo skatinimas labai stipriai atsilieka nuo kitų ES valstybių.

Tikslas:atlikti anketinę analizę

Lietuva yra pilnavertė ES narė, siekiant efektyvaus ir darnaus vystymosi. Transportas – tai itin svarbi mūsų valstybės ekonomikos šaka, sukurianti apie 11 % BVP produkto. Automobilizacijos lygis Lietuvoje yra itin aukštas, o bendras vidutinis transporto priemonių amžius stipriai atsilieka nuo ES lyderių vidurkio. Norint darniai vystytis kartu su visa Europa, Lietuva privalo kurti savo transporto politiką atsižvelgdama į Baltosios knygos nuostatus. Ne tik kurti, bet ir realiai įgyvendinti numatytus projektus darnumo, ekologiškumo bei efektyvumo srityse – būtų siektinybė. Elektromobilių transportas Lietuvoje jau žinomas, tačiau labai sunkiai plėtojasi, palyginus su kitomis ES narėmis. Yra įkurta Lietuvos Elektromobilių asociacija (LEA), vykdomi smulkūs projektai privataus transporto priemonių perdarymo į elektromobilius srityje. Tačiau esminių, stambaus mąsto valstybinių projektų LR trūksta. Elektromobiliams skirta infrastruktūra Lietuvoje Elektromobiliai išsiskiria savo techninėmis savybė- mis tuo, kad vietoj įprasto degalų bako jie turi baterijų kompleksus, kuriuos reikia nuolat pakrauti. Nuo elementų įkrovimo laipsnio bei jų talpos sąlyginai priklauso nuva- žiuojamas atstumas šia transporto priemone.

  • Microsoft Word 94 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (2209 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edvardas
  • Elektromobilų paklausos tyrimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Elektromobilų paklausos tyrimas. (2015 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektromobilu-paklausos-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 22:20
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo