Elektronikos egzamino konspektas


Vienpusiai , dvipusiai , trifaziai lygintuvai. Trifaziais sukamasis magnetinis laukas. Trifazis sukamasis magnetinis laukas. Vienpolis tranzistorius. Tranzistorius. Vienpolis lauko tranzistorius. Dvipolis , tranzistorius. Dvipolis tranzistorius. Stiprintuvai. Pagrindinės charakteristikos. Įėjimo ir išėjimo varžos. Rin ir Rex. Dažninė amplitudės charakteristika. Transformatorių panaudojimas. Transformatorius. Magnetinės grandinės ir jų elementai. Magnetinių grandinių klasifikacija. Kaitrinių lempų veikimo principas. LED veikimo principas. Liuminescensinių lempų veikimo principas.


Lygintuvo pagrindiniai parametrai yra išlyginta įtampos dydis ((12.3) formulė), leistina išlyginta nuolatinė srovė. Lygintuvo duodamos įtampos aukštesnės harmonikos tris kartus didesnio dažnio ir ženkliai mažesnės lyginant su vienfazių lygintuvų duodamomis. Iš srovės epiūrų matome, kad šio lygintuvo diodai dirba tik trečdalį periodo, todėl juos parenkant reikia į tai atkreipti dėmesį. Diodą veikianti atbulinė įtampa lygi linijinės įtampos amplitudei, t.y.

Tai trifazis tiltelinis lygintuvas. Jo schema pavaizduota 12.8 paveiksle ir dažnai vadinama Larionovo schema. Naudojama galinguose nuolatinės srovės šaltiniuose. Tai dvipusio lyginimo lygintu-

Išlygintos srovės pulsacijos labai nedidelės, tad dažnai nereikia papildomų įtaisu joms mažinti.

Trifazis sukamasis magnetinis laukas. Tokiam magnetiniam laukui gauti galime panaudoti apviją, kurią sudaro trys vienodos ritės, išdėstytos taip, kad tarp jų ašių būtų 1200 kampai. Paprastumo dėlei tarkime, kad ši apvija yra neferomagnetinėje aplinkoje – ore. Prijungus tokią apviją prie trifazio tinklo, jos ritėmis teka trys lygios, bet besiskiriančios 1200 faze srovės:

Dvipolis tranzistorius. Tai trijų sluoksnių puslaidininkis tranzistorius, kuriame yra dvi p-n sandūros. Dvipoliai tranzistoriai gali būti sudaryti iš n-p-n arba p-n-p tvarka išdėstytų puslaidininkių. Abiejų tipų tranzistorių veikimo principas ir savybės yra tokios pat, bet prie jų vienvardžių elektrodų yra prijungiami priešingo poliarumo potencialai ir srovės jais teka priešingomis kryptimis. Kaip ir vienpolis tranzistorius, dvipolis tranzistorius yra stiprinimo elementas. Jį taip pat galime laikyti valdomu netiesiniu rezistoriumi, kurio voltamperinės charaktersitikos yra keičiamos, keičiant bazės srovę.

Elektriniai stiprintuvai sąlygiškai skirstomi į įtampo, srovės, galios stiprintuvus. Be to, dar gali būti nuolatinės ir kintamosios srovės stiprintuvai. Elektriniai stiprintuvai dažniausiai apibūdinami šiais pagrindiniais rodikliais:

  • Elektronika Konspektas
  • Microsoft Word 1935 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1764 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rūta
  • Elektronikos egzamino konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektronikos egzamino konspektas. (2016 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronikos-egzamino-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 17:04
×