Elektronikos ir elektrotechnikos egzamino špera


Elektrotechnika formules. Elektrotechnikos formules. Elektrotechnikos egzaminas. Transformatorių jungimo būdai. Induktyvioji galia. Elektrotechnika egzaminas. Mvj elektrotechnika. Nuolatinės srovės variklio apvijų jungimo būdai.. Elektrotechnikos spargalke. Elektrotechnika jungimo budai.

Nuolatinės srov šaltiniai ir ju nuoseklus ir lygegretus jungimas. Kintamoji srovė, vaizdavimas,lygtis,fazė, periodas. Galios transformatoriai jų paskirtis. Tuščia vkl ir apkrovos rėžimas. Trifaz el grand:vaizdavimas,jungimo būdai,fazių seka,fazių poslinkis. Asinchroniniai elektros varikliai,panaudojimas, valdymas. Nuolatinės ir kintamos srovės generatoriai:paskirtis ir panaudojimas. Aktyvioji,induktyvioji ir talpinė galia. Galios koeficientas cosfi ir jo gerinimas. Omo desnis. Ev šaltinio galia ir energija. Sroves,įtampos,galios,varžos, energijos matavimo prietaisai. Energijos matavimo prietaisai. Nuolatinės srovės mašinos. Įtampų rezonansas kintamos srovės grandinėse. Srovių rezonansas kintamos srovės grandinėse. Imtuvų jungimas žvaigžde. Imtuvų jungimas trikampiu. Kirchofo dėsnis. Kondensatorių paskirtis ir jungimo būdai. Transformatoriaus sandara.

Kintamoji srovė, vaizdavimas,lygtis,fazė, periodas. Kintama el. Srove vadinsime tokia, kuri laikui bėgant kinta. Ji gali kisti periodiškai ar kokiu kitokiu dėsniu. Kitaip vadinama kintančios krypties periodine srove. Tai srovė kurios stiprumas ir kryptis periodiškai kinta. Lygtis. Laikas per kuri įvyksta vienas kintamosios srovės pasikeitimas,vadi periodu. Žymimas t raide ir mat sekundemis. Fazė posūkio kampą nurodome laipsniais formulėje esančio sinuso argumento wt sandauga vadiname faze. Dažnis f=1/t. Galios transformatoriai jų paskirtis. Tuščia vkl ir apkrovos rėžimas. Galios transfor paskirtis keisti vieną įtampos elektrą į kitą itampos elektra. Jie buna aukštinamieji ir žeminamieji. Veikimo principas pagristas jo apvijų abipuses indukcijos reiskiniu. Prijungus transformatoriaus pirminę apviją prie kintamosios įtampos apvija teka kintamoji srovė. Atsiradusi pirminė mvj sukuria magnetolaidyje kintamaji magnetini srauta 0(t). Jis veria abi tranfor apvijas ir indukuoje jose ejv. Jai antrinė apvija atvira, transforma veikia tuščios eigos rėžimu. Sujungus jungikli transfor apkraunamas. Jungimai: trifaziai imtuvai yra jungiami žvaigžde kai jų fazinė vardinė įtampa yra lygi tinklo fazinei įtampai. Imtuvai į tą patį tinklą gali būti jungiami žvaigžde su neutraliuoju laidu ar be jo arba trikampiu priklausomai nuo to, kokia yra jų vardinė įtampa. Trifaziai imtuvai gali būti simetri-niai, kai jų visos trys fazės elektrotechniniu požiūriu yra vienodos, ir nesimetriniai. Asinchroniniai varikliai būna vienfaziai ir trifaziai. Vienfaziai varikliai tai asinchroniniai varikliai kurių statoriaus apvija jungiama prie vienfazio tinklo o rotorius yra trumpai sujungtas. Jie ypac placiai taikomi buityje ir automatikoje. Ju galia esti iki keliu simtu watu. Energetiniai vienfazių varikliu rodikliai yra blogesni nei trifaziu. Tarkime kad turime magnetinį lauką,kurio indukcija yra b ir kuris sukasi dažniu n0, sukamasis magnetinis laukas kerta laidininkus, todėl juose indukuojamos evj.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1313 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dainius
  • Elektronikos ir elektrotechnikos egzamino špera
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektronikos ir elektrotechnikos egzamino špera. (2011 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronikos-ir-elektrotechnikos-egzamino-spera.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 09:47
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo