Elektronikos konspektas (2)


Kokias medžiagas vadiname puslaidininkinėmis. Kaip paaiškinti kovalentinį ryšį tarp atomų. Kaip paaiškinti joninį ryšį tarp atomų. Kas yra puslaidininkių savasis laidumas. Kas yra puslaidininkių priemaišinis laidumas. Kaip susidaro n puslaidininkis. Kaip susidaro p puslaidininkis. Kas yra laidumo elektronai. Koks puslaidininkis pasižymi elektroniniu laidumu. Koks puslaidininkis pasižymi skyliniu laidumu. Kaip susidaro skylė. Kokios priemaišos vadinamos donorinės ? Kokios priemaišos vadinamos akceptorinėmis ? Kas yra pagrindiniai krūvių nešikliai. Kas yra šalutiniai krūvių nešikliai. Kokį reiškinį vadiname krūvininkų generacija. Kokį reiškinį vadiname krūvininkų rekombinacija. Kas yra dreifo srovė ? Jos atsiradimo priežastys. Kas yra difuzijos srovė ? Jos atsiradimo priežastys. Kaip susidaro pn sandūra. Kaip prijungti išorinį įtampos šaltinį , kad per sandūrą tekėtų tiesioginė srovė. Kaip prijungti išorinį įtampos šaltinį , kad per sandūrą tekėtų atbulinė srovė. Kokia yra atbulinės srovės kryptis. Kokie krūvininkai sudaro atbulinę srovę. Diodai , jų žymėjimai bei voltamperinės charakteristikos. Stabilitronai , jų žymėjimai. Kaip gaminami taškiniai diodai. Kaip gaminami plokštiniai diodai. Kas būdinga lygintuviniams diodams. Kam skirti aukštojo dažnio diodai Kokia varikapų paskirtis ? Kas būdinga impulsiniams diodams. Kas būdinga Šotkio diodams. Kas būdinga tuneliniams diodams ? Bipoliariniai tranzistoriai , jų žymėjimai. Bendros bazės tranzistoriaus jungimo schema , jos ypatumai. Bendros emiterio tranzistoriaus jungimo schema , jos ypatumai. Bendros kolektoriaus tranzistoriaus jungimo schema , jos ypatumai. Kas būdinga lauko tranzistoriams. Kas būdinga tiristoriams.


Kovalentiniai ryšiai vyrauja atominiuose kristaluose, turinčiuose deimanto tipo kristalinę gardelę. Deimanto gardelėje kiekvieną atomą supa 4 artimiausi atomai. Kovalentiniai ryšiai susidaro, atsiradus bendroms gretimų atomų elektronų orbitoms. Vieną orbitą užima du elektronai su priešingais sukiniais. Suartėjant dviem atomams, (atstumas tarp atomų sumažėja iki 0,1nm), jų elektronai tampa bendri, susidaro bendros gretimiems atomams elektronų poros. Kiekvienas išorinio sluoksnio elektronas skrieja apie du branduolius.

Kaip paaiškinti joninį ryšį tarp atomų?

Joniniai ryšiai susidaro, kai vienų atomų valentiniai elektronai pereina į kitus atomus. Susidariusi priešingo krūvio jonų tarpusavio elektrinė trauka ir lemia ryšį. Joniniai ryšiai yra stiprūs, jų energija siekia 100 ir net 1000 kJ/mol (kilodžaulių moliui). Todėl joniniai kristalai yra mechaniškai stiprūs, kieti, lydosi tik aukštose temperatūrose. Juose nėra laisvų elektronų, todėl jiems būdingas tik nedidelis laidumas.

Vidutinių temperatūrų srityje elektronų tankis n puslaidininkyje esti daug didesnis už skylių tankį. Todėl elektronai yra n puslaidininkio pagrindiniai krūvininkai.

Vidutinių temperatūrų srityje elektronų tankis n puslaidininkyje esti daug didesnis už skylių tankį. Todel skylės – šalutiniai krūvininkai.

Kas yra dreifo srovė? Jos atsiradimo priežastys?

Kas yra difuzijos srovė? Jos atsiradimo priežastys?

Kaip prijungti išorinį įtampos šaltinį, kad per sandūrą tekėtų tiesioginė srovė?

  • Elektronika Konspektas
  • Microsoft Word 53 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (939 žodžiai)
  • Neda
  • Elektronikos konspektas (2)
    10 - 9 balsai (-ų)
Elektronikos konspektas (2). (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronikos-konspektas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:52
×