Elektroninė bankininkystė


Elektronine bankininkyste kursinis darbas. Mokejimo korteliu perspektyvos. Elektronine bankininkyste referatas. Internetinė bankininkystė referatas. Elektronines bankininkystes atsiskaitymo ypatumai. Mokėjimo kortelių sistemos. Bakalaurinis apie mokejimo korteles. Mokejimo korteles privalumai ir trukumai. E. prekyba ir e. bankininkystė. skaidres nemokamas darbas. Elektronine bankininkyste skaidres.

Įvadas. Mokėjimo kortelių rinkos pagrindai. Mokėjimo kortelių atsiradimas ir paplitimas. Kortelių rūšys. Atsiskaitymo sistemos. Mokėjimo kortelių verslo ypatumai ir pavojai. Mokėjimo kortelių rinkodaros principai. Dalyvavimo kortelių rinkoje formos. Banko pajamos ir išlaidos, išleidžiant bei aptarnaujant korteles. Operacijų su kreditine kortele schema. Kreditinių kortelių sistemos nauda ir trūkumai. Bankai - atsiskaitymų su kortelėmis sistemos dalyviai. Visa ir eurocard/mastercard - labiausiai
pasaulyje paplitusios mokėjimo kortelės. Visa international. Eurocard/mastercard (eg\mc). Mokėjimo kortelių perspektyvos pasaulyje. Bankų mokėjimo kortelės Lietuvoje.

Jau beveik dešimt metų Lietuva eina rinkos ekonomikos keliu. Per minėtą laikotarpį įdiegta daug naujovių. Viena jų - mokėjimo korte­lės. Tai naujas, daug kam sunkiai suvokiamas, bankinis (ir nebanki­nis) produktas.

Mokėjimo kortelė - kas tai? Kur galima ja naudotis? Kam ji rei­kalinga? Ar tai geriau, negu turėti grynųjų pinigų? Kokie kortelės privalumai?.

šie ir dar daugelis kitų klausimų iškils kiekvienam, kuriam neteko rankose laikyti ir naudotis mokėjimo kortele.

Ne vienas yra girdėjęs tariant kreditinė, plastikinė ar mokėjimo kor­telė. Taip galima pasakyti apie vieną ir tą pačią kortelę, akcentuojant at­skiras jos funkcijas ar savybes. Kreditinė reiškia, kad jos savininkui ban­kas suteikia tam tikrą paskolą, plastikinė - padaryta iš plastiko. Lietuvoje 1997 metais tik apie 25 tūkst. , vartotojų naudojosi mokėjimo kor­tele. Tai labai nedaug, palyginti su mūsų kaimynais latviais ir estais. Pa­saulyje vien visa kortelės turėtojų yra daugiau kaip 50 milijonų.

šios temos svarbiausias tikslas - išsiaiškinti, kodėl mokėjimo kor­telės kasmet tampa vis populiaresne mokėjimo priemone. Kitas tikslas - išsiaiškinti, kokią būtent naudą duoda mokėjimo kortelės trims pagrindinėms mokėjimo kortelių sistemos dalyviams - turėtojui, par­davėjui, bankui. O gal jos turi ir trūkumų?.

Be to, įdomu sužinoti, kokių kortelių rūšių yra pasaulyje, kokios atsiskaitymų sistemos egzistuoja. Juk Lietuvoje bankai šiuo metu dir­ba pagal dvi sistemas: debetinę ir atsiskaitomąją.

Be teorinės dalies, visada domina ir praktinė. Aprašytos dvi plačiausiai pasaulyje paplitusios mokėjimų sistemos - visa ir eurocard/mastercard (ec/mc). Tai labai svarbu, nes Lietuvoje mokėjimo kortelės dar tik pradedamos naudoti ir susidariusi padėtis panaši į buvusią prieš 30-40 me tų jav ir europoje. Tačiau Lietuvoje tai vyksta kur kas sparčiau.

Atskirai aprašyta padėtis Lietuvoje. Mėginta išaiškinti, kodėl vie­no ar kito banko kortelė plmokėjimo kortelės gana naujas dalykas pasaulyje. Pirmosios mo­kėjimo kortelės buvo kreditinės. Xix a. Pabaigoje jav aktyviai plė­totas vartotojų kreditavimas. Apie 1914 metus kai kurios parduotu­vės pradėjo išdavinėti specialias korteles savo geriausiems klientams, tokiu būdu siekdamos ir toliau juos išlaikyti. 1928 metais farrington manufacturing kompanija (bostonas) pradėjo išdavinėti metalines plokšteles savo kreditabiliems klientams. Plokštelėje spaustomis rai­dėmis buvo užrašyta pirkėjo pavardė, adresas.

  • Microsoft Word 84 KB
  • 2015 m.
  • 24 puslapiai (10160 žodžiai)
  • Universitetas
  • Morkus
  • Elektroninė bankininkystė
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektroninė bankininkystė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronine-bankininkyste.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 10:00
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo