Elektroninė komercija ir teisė prezentacija


Ek esmė. E-teisė – neišvengiamybė? E-dokumentas. E-parašas. E-sutartys. Vartotojų apsauga. Jurisdikcija ir taikytina teisė. Mokesčiai. Parašo reikalavimas. Elektroninio parašo samprata. Ep vs. Skaitmeninis parašas. Pasirašytojo problema lietuvoje. Ep teisinė galia. Sertifikavimo paslaugų teikėjas. Ed kaip rašytinis įrodymas.

EK esmė; e-teisė – neišvengiamybė? E-dokumentas E-parašas E-sutartys Vartotojų apsauga Jurisdikcija ir taikytina teisė Mokesčiai.

EK - EDI (8-tas deš.): el. pasikeitimas automatiniu būdu tvarkomais duomenimis, suformatuotais atsižvelgiant į nustatytus standartus ir kurie telekomunikacinių pagalba gb perduoti tiesiogiai tarp skirtingų kompiuterinių tinklų ar sistemų EK - platesnis terminas, naudojamas apibūdinant EDI, interneto komunikacijas, elektroninį paštą ir netgi faksą. Esminis skirtumas tarp EDI ir EK - EDI yra uždara rinka, o EK pasižymi rinkos atvirumu, globalumu. EDI paprastai yra naudojamas nacionaliniu lygmeniu, o EK yra tarptautinė, globali.

EK apima 2 veiklos sritis: netiesioginę - materialinių produktų užsakymas el. būdu, o pristatymas fiziniu – paštas, kurjeriai; tiesioginę - online užsakymas, pristatymas ir atsiskaitymas už nematerialias prekes bei paslaugas: programinė įranga, pramoginio turinio prekės, informacinės paslaugos. EK negali būti ribojama tik Internetu.

B2c plėtra neįspūdinga dėl vartotojų pasitikėjimo stokos. IT verslininkai pasitiki labiau, nes jaučiasi labiau apsaugoti. 2001 m. BBB ir 2 ES verslo grupės sukūrė standartus online pardavėjams, siekiant: padėti e-pardavėjams „prisijaukinti“ vartotojus ir įskiepyti pasitikėjimą e-aplinka. sujungti elgesio kodeksus ir įtvirtinti neprivalomus, tarptautinius standartus EK, ginčų spr. mechanizmus. tik atitikus nustatytus standartus įmonės galės tinklapius žymėti pasitikėjimo ženklu ("trustmark").

Savireguliacija EK itin svarbi (papročiai, tradicijos, elgesio kodeksai). Teisės normos garantuoja EK santykių stabilumą, aptarnauja, užtikrina esminių interesų/teisių apsaugą, pažeistų teisių gyną.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 649 KB
  • 2011 m.
  • 143 puslapiai (7241 žodžiai)
  • Elektroninė komercija ir teisė prezentacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Elektroninė komercija ir teisė prezentacija. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronine-komercija-ir-teise-prezentacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:49
×