Elektroninė valdžia ir elektroninės valdžios paslaugos referatas


Įvadas. Elektroninės valdžios samprata. Valdžios koncepcijos. Prioritetai. Privalumai. Elektroninės vyriausybės pavojai ir trūkumai. Elektroninės valdžios palaugų būklė Lietuvoje. Elektroninės valdžios plėtros reguliavimo perspektyva Lietuvoje. Išvados. Literatūra.

Daugelio pasaulio valstybių viena iš svarbiausių strategijų - viešųjų elektroninių paslaugų teikimo dalis. Daugumos šalių vyriausybės įžvelgia didelę naudą pereinant nuo viešųjų paslaugų teikimo įprastais būdais (paprastai grįstu rašytinių formų pildymu bei tiesioginiu bendravimu) prie elektroninės formomos viešųjų paslaugų teikimo.

Elektroninė valdžia - tai galimybė nuotoliniu būdu per internetą apmokėti už komunalines paslaugas, pateikti užklausimus ir gauti į juos atsakymus, užsisakyti reikalingas pažymas, per rinkimus balsuoti už norimą kandidatą ir t. t. Žmogus turi galimybę sutvarkyti savo reikalus nuotoliniu būdu, kur tiesiogiai nėra būtina susitikti su valdininkais.

Dėl šių priežasčių elektroninė valdžia turi tapti vienu iš prioritetų valstybės strateginio valdymo įgyvendinimo efektyvių veiksnių.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino elektroninės valdžios koncepciją 2002 m. gruodžio 31 d., kurioje nustatytas pagrindinis elektroninės valdžios tikslas – elektroninė valdžia siekiama gerinti (naudojant skaitmenines technologijas) viešųjų paslaugų teikimą valstybės ir savivaldybių institucijoms bei jų įstaigoms, Lietuvos Respublikos gyventojams, verslo subjektams.

Vienos viešosios paslaugos yra naudojamos dažniau kitos rečiau, kaip ir vienoms paslaugoms suteikti naudojamas didesnis žmonių valandų skaičius, kitų žemesnis. Todėl kyla poreikis teikiamas paslaugas kategorizuoti ir nustatyti jų reorganizavimo svarbos prioritetus.

Kartu su akivaizdžiais privalumais ir galimybėmis, kurias žada teikti elektroninės vyriausybės savo piliečiams, neišvengiamai iškyla trūkumų ir netgi negandų perpesktyva. Dėl šios priežasties reikia atkreipti visuomenės dėmesį ir į neigiamus aspektus:

Dažnai iškyla rizika dėl informacinių piratų didelėse organizacijose, nuo ko nėra apsaugota nei viena didesnė įmonė. Todėl paprastam piliečiui besinaudojančiam informacinėmis technologijomis kyla dar didesnis pavojus.

Teisingai naudojamos ilgainiui pradeda keisti patį viešąjį administravimą, keisdamos ryšius (galios ir atsakomybės):

Apžvelgiant elektroninių paslaugų paklausą Lietuvoje galima išskirti:

  • Microsoft Word 67 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1645 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Elektroninė valdžia ir elektroninės valdžios paslaugos referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Elektroninė valdžia ir elektroninės valdžios paslaugos referatas. (2015 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronine-valdzia-ir-elektronines-valdzios-paslaugos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 17:33
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo