Elektroninė valdžia Lietuvos darbo biržoje


Įvadas. Elektroninės valdžios samprata. Lietuvos darbo birža. Darbdavių naudojimasis elektroninėmis paslaugomis. Ieškančių darbo asmenų naudojimasis elektroninėmis paslaugomis. Nekokybiškas e. paslaugų atvejis Lietuvos darbo biržoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiuolaikinėmis sąlygomis efektyvus ir skaidrus valstybės valdymas neįsivaizduojamas be aktyvaus naujausių informacinių technologijų taikymo. Viešųjų elektroninių paslaugų teikimas pastaruoju metu yra viena iš svarbiausių daugelio pasaulio valstybių, tame tarpe ir Lietuvos, strategijos dalių. Tačiau vis dar susiduriama su techninėmis, teisinėmis ir metodologinėmis problemomis, neleidžiančiomis užtikrinti e. valdžios veiksmingumo. Lietuva, kaip ES narė taip pat didelį dėmesį skiria informacinės visuomenės plėtrai: kuriamos bei modernizuojamos Seimo, Vyriausybės bei kitų institucijų informacinės bazės. Lietuvos Respublikos Vyriausybė įžvelgia didelę naudą pereinant nuo viešųjų paslaugų teikimo įprastais būdais, prie viešųjų paslaugų teikimo elektroninėmis formomis. Vis didėjantis informacinių technologijų naudojimas, ypač galimybė naudotis internetu, iš esmės keičia ir valdžios veiklos galimybes. Būtent e. valdžia yra vienas iš būdų modernizuoti valstybės valdymą.

Tik tikslingai diegiant e. valdžią galima didinti Lietuvos Respublikos vykdomosios valdžios sprendimų priėmimo skaidrumą, kokybiškiau ir efektyviau teikti visuomenei, verslo subjektams ir institucijoms viešąsias paslaugas ir informaciją, naudojant tam tikras informacinių technologijų teikiamas galimybes. Kaip vieną iš sparčiausiai modernėjančių institucijų galima įvardinti Lietuvos darbo biržą. Ši institucija yra įdiegusi pažangią internetinę programą, kuria siekiama lengviau gauti informaciją el. erdvėje. Darbo ieškantys asmenys turi galimybę savarankiškai ieškoti informacijos apie laisvas darbo vietas, gauti informaciją apie teritorinių darbo biržų teikiamas paslaugas, gauti teisinę informaciją, susijusią su darbo rinka, mokymu ir įdarbinimu, susipažinti su pasirinkta profesija, atlikti profesijai keliamų reikalavimų testus ir kt.

Problema- ar visos elektroninės paslaugos yra kokybiškos.

Objektas- Lietuvos darbo biržos teikiamos elektroninės paslaugos.

Tikslas- atskleisti Lietuvos darbo biržos teikiamas elektronines paslaugas ir jų galimybes.

Uždaviniai:

1.Apibrėžti elektroninės valdžios sampratą bei svarbą.

2.Nustatyti kokias elektronines paslaugas teikia Lietuvos darbo birža.

3.Nustatyti Lietuvos darbo biržos teikiamų e. paslaugų nekokybišką atvejį.

Tyrimo metodai: Darbe bus taikomas dokumentų turinio analizės, įžvalgų bei apibendrinimo metodas.

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 41 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2923 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mokslas3000
  • Elektroninė valdžia Lietuvos darbo biržoje
    10 - 9 balsai (-ų)
Elektroninė valdžia Lietuvos darbo biržoje. (2015 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronine-valdzia-lietuvos-darbo-birzoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:37
×