Elektroninė valdžia savarankiškas darbas


Respublikos skaitmeninė darbotvarkė“ analizė. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos interneto svetainės Bendrųjų reikalavimų analizė. Knygų, publikacijų ir kitų spaudinių paieška viešosiose bibliotekose. Elektroninės valdžios diegimas Estijoje. E-demokratijos diegimo galimybės Lietuvoje.

Informacinės visuomenės plėtros 2014 – 2020 metų programoje yra išskiriamos 3 prioritetai:

1. Lietuvos gyventojų gebėjimų naudotis IRT tobulinimo pagrindiniai tikslai ir uždaviniai yra skatinti Lietuvos gyventojus įgyti žinių ir įgūdžių, kad jie sėkmingi naudotųsi IRT. Sudaryti sąlygas Lietuvos gyventojams, kurie iki šiol nesinaudojo kompiuteriais ir internetu, įgyti reikiamų kokybiškų žinių ir jas taikytų pagal paskirtį ir, kad piliečiai, kurie naudojasi kompiuteriu, būtų sumaniais interneto vartotojais. Gyventojai, kurie nuolat naudojasi internetu(2012, 2015, 2020 procentinė išraiška) 65, 75, 85. Taigi 2020 metais gyventojai, kurie naudosis internetu programoje nurodoma kad tokių turėtų būti 85 proc. Internetu gal ir naudosis tokia masė žmonių, bet ar jie bus tik Facebuc naudotojai ar naudosis visomis IRT teikiamomis galimybėmis. Naudojamasis internetu priklauso nuo užimtumo, gyvenamosios vietovės pajamų ir kitų socialinių bei ekonominių veiksnių.

Naudojamasis internetu priklauso nuo užimtumo, gyvenamosios vietovės pajamų ir kitų socialinių bei ekonominių veiksnių. Kad kuo daugiau šalies gyventojų naudotųsi IRT paslaugomis reikia, kad šios paslaugos būtų kuo tinkamesnės naudotis gyventojams, patogios, nereikalaujančios papildomų įrangų ir specifinių žinių.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos interneto svetainės bendrųjų reikalavimų analizė

Prie bendrųjų nuostatų interneto svetainėms priskiriama tokios sritys: adresų sritis, pavadinimas, valstybės herbas, pritaikymas neįgaliesiems, užsienio kalba, abipusis ryšys, buveinės adresas telefono, fakso numeriai, el. pašto adresas ir kt. Pagal šias nuostatas Rietavo sav. Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka šiuos kriterijus atitinka ne visiškai. Šios institucijos internetinė svetainė nėra pritaikyta neįgaliesiems. Visi kiti kriterijai daugiau ar mažiau išpildyti.

Prie struktūros bendrųjų reikalavimų yra priskiriami tokie reikalavimai: struktūra ir kontaktai, teisinė informacija (teisės aktai, tyrimai ir analizės, teisės aktų pažeidimai ir kt), veikla, nuostatai, planavimo dokumentai, veiklos sritys, darbo užmokestis, viešieji pirkimai, paslaugos, nuorodos. Visi anksčiau paminėti reikalavimai Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka atitinka pilnai, nėra tik prie struktūros bendrųjų reikalavimų priskirtų šių reikalavimų: biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai, finansinių ataskaitų rinkiniai, vadovų darbotvarkės, ūkio subjektų priežiūra.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2102 žodžiai)
  • Universitetas
  • Loreta
  • Elektroninė valdžia savarankiškas darbas
    10 - 8 balsai (-ų)
Elektroninė valdžia savarankiškas darbas. (2015 m. Liepos 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronine-valdzia-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 00:32
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo