Elektroninė valdžia valstybės kontrolėje


Įvadas. Lr valstybės kontrolės samprata ir svarba viešajame administravime. Valstybės kontrolės samprata. LR Valstybės kontrolės organizacinė struktūra. LR Valstybės kontrolės atskaitomybė. LR Valstybės kontrolės teisinis reglamentavimas. Lr valstybės kontrolės sąsaja su elektronine valdžia. LR Valstybės kontrolės internetinės svetainės struktūra. Valstybės kontrolės puslapio įrankių juosta ir meniu. Išvados. Naudota literatūra.

Gyvenant amžiuje, kai gausiai naudojamos informacinės technologijos, elektroninė sistema diegiama visur – ne išimtis ir valstybinės įstaigos. Jau dabar galima už komunalines paslaugas valstybės gyventojams susimokėti internetu ar kitu nuotoliniu būdu, užsisakyti pažymas, pateikti užklausimus ir gauti į juos atsakymus, balsuoti per rinkimus ir pan. Atliekant visas šias operacijas nėra būtina susitikti su valdininku. Valstybinės valdžios tąsa elektroninėje erdvėje, pasireiškianti kaip valstybės funkcijų realizavimas, organizacinių pokyčių tobulinimas pasitelkiant informacines technologijas vadinamas elektronine valdžia. Tai yra vienas iš būdų modernizuoti valstybės valdymą, sėkmingai vykdyti valstybės reformą, prisitaikant prie žinių visuomenės reikalavimų, pagerinti visuomenės ir valdžios ryšio kokybę.

Valstybės piniginių išteklių panaudojimo teisėtumą ir efektyvumą tikrinanti valstybės kontrolė, kaip ir daugelis kitų įstaigų, jau yra modernizavusi savo veiklą ir perkėlusi ją į elektroninę erdvę. Reikalingą informaciją ir kontaktus galima susirasti internete, ten pat arba telefonu galima gauti atsakymus į kylančius klausimus. Valstybei patvirtinus elektroninės valdžios koncepciją, buvo nustatytas pagrindinis elektroninės valdžios tikslas - gerinti (naudojant skaitmenines technologijas) viešųjų paslaugų teikimą valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, Lietuvos Respublikos gyventojams, verslo subjektams, taip pat didinti vykdomosios valdžios sprendimų priėmimo skaidrumą, kokybiškiau ir efektyviau teikti visuomenei, verslo subjektams ir institucijoms viešąsias paslaugas ir informaciją. Taigi, valstybės kontrolė, kaip valstybinė institucija, irgi turi atitikti šiuos tikslus. Labai svarbu, kad auditus atliekančios institucijos elektroninėje svetainėje būtų aiškiai pateikiama ir lengvai randama su auditais susijusi informacija, ataskaitos, nesudėtinga puslapio struktūra ir pan.

Darbo objektas – valstybės kontrolė.

Darbo tikslas – nustatyti valstybės kontrolės svarbą viešajame administravime bei sąsają su elektronine valdžia.

Darbo uždaviniai:

1.Pateikti valstybės kontrolės sampratą, informaciją apie jos veiklą ir svarbą viešajame administravime.

2.Nustatyti valstybės kontrolės sąsają su elektronine valdžia.

3.Atlikti Valstybės kontrolės tinklalapio analizę.

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 2665 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (2292 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raminta
  • Elektroninė valdžia valstybės kontrolėje
    10 - 7 balsai (-ų)
Elektroninė valdžia valstybės kontrolėje. (2015 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronine-valdzia-valstybes-kontroleje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:18
×