Elektroninė valžia Klaipėdos miesto savivaldybėje


Įvadas. Elektroninė valdžia. Viešosios elektroninės paslaugos. Elektroninės valdžios paslaugų galimybės klaipėdos miesto savivaldybėje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Elektroninė valdžia dažniausiai yra suvokiama kaip valstybinės valdžios tąsa elektroninėje erdvėje, pasireiškianti, kaip valstybės funkcijų realizavimas, organizacinių pokyčių tobulinimas pasitelkiant informacines technologijas. Elektroninė valžia yra vienas pagrindinių būdų modernizuoti modernizuoti patį valstybės valdyma iš vidaus, taip pat pagerinti valstybės ir visuomenės ryšį, suteikti piliečiams daugiau pasitikėjimo valdžia, didinti efektyvuma piliečių bei valdžios bendradarbiavimo procese. Daugelyje mokslinių darbų yra minima, jog šis unikalus elektroninės valdžios poveikis valdžiai bei piliečiams suteikia naują, visiškai kitokį bendravimo bei bendradarbiavimo būdą, kuris tampa vis populiaresnis. Būtent dėl šių priežasčių elektroninė valdžia privalo tapti vienu iš didžiausių prioritetų įgyvendinant valstybės stateginį valdymą. Šie pateikti argumentai pabrėžia temos svarbumą bei aktualumą.

Temos ištirtumas: kaip jau ir buvo minėta, tokios svarbos objekto, kaip elektroninė valdžia tema yra parašyta nemažai straipsnių, mokslinių straipsnių, bei publikacijų. Šis dalykas yra nagrinėtas, bei vis dar entuazestingai bei plačiai nagrinėjamas mokslininkų.

Temos aktualumas: kaip pateikta įvade tema yra aktuali tiek pačios valdžios, tiek pilietiniu lygmeniu.

Darbo tikslas: išsiaiškinti bei išanalizuoti Klaipėdos miesto savivaldybės teikiamas elektronines paslaugas.

Darbo objektas: Elektroninė valdžia bei Klaipėdos miesto elektroninė valdžia

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti elektronines valdžios sampratą;

Apibūdinti viešąsias elektronines paslaugas

Išanalizuoti Klaipėdos miesto savivaldybėje teikiamas elektroninės valdžios paslaugas

Darbos struktūra: pirmoje dalyje stengsiuosi apibrėžti ir išsiaiškinti elektroninės valdžios samprata – kas tai, iš ko ji sudaryta? Antroje dalyje mėginsiu pateikti viešųjų elektroninių paslaugų apibūdinimą bei ypatybes. Trečioje dalyje asmeniškai analizuosiu Klaipėdos miesto savivaldybės teikiamas elektroninės valdžios paslaugas bei jų ypatumus.

Darbo metodas: mokslinės literatūros, bei straipsnių analizė.

Valdžia privalo ir gali būti pasiekiama internetu, nes:

Informacijos ir komunikacijos technologijos sudaro geresnių galimybių visiems piliečiams gauti informacijos apie valdžios paslaugą ir politiką

Internetas yra efektyvi priemonė nustatant viešąją nuomonę ir visuomeninį interesą. Tai galima pasiekti forumais ir kitais betarpiško bendravimo būdais.

Internetas sudaro galimybę integruoti į valstybės valdymą elektroninį balsavimą.

Lietuvoje elektroninė valdžia žengia pirmuosius savo žingsnius. Pagal pasirengimą elektroninei valdžiai Lietuva 2006 metais buvo 29 vietoje iš 42 Europos šalių bei 43 – iš 178 pasaulio valstybių. Privaloma atlikti dar nemažai darbų, stengtis pasitelkti kitų, labiau patobulėjusių šioje srityje valstybių, pagrindą. Vienas pirmų ir svarbiausių nutarimų valstybės nutarime dėl elektroninės valdžios koncepcijos patvirtinimo buvo viešųjų paslaugų perkėlimo į internetą brandos lygių aprašymas. Brandos lygiai suskirstyti taip:

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2476 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Elektroninė valžia Klaipėdos miesto savivaldybėje
    10 - 5 balsai (-ų)
Elektroninė valžia Klaipėdos miesto savivaldybėje. (2015 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronine-valzia-klaipedos-miesto-savivaldybeje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 16:04
×