Elektroninės knygos privalumai ir trūkumai


Elektronines knygos trukumai. Elektroniniu knygu privalumai. Skaitmenines knygos privalumai. Elektronines knygos nauda. Skaitmenines knygos privalumai ir trukumai. Elektroninių knygų privalumai ir trūkumai. Elektronines knygos referatas. Skaitmenines knygos atsiradimas. E knygu nauda. Elektronines knygos pranasumai.

Elektronines knygos privalumai ir trukumai.

Knyga – šimtmečiais vertintas kaip turtas, vienas seniausių būdų perduoti žinias ir informaciją. Senovės civilizacijose atsiradus raštui informacijos perdavimui buvo pradėta naudoti molinės lentelės ir pergamento ritinius. Vėliau ritinius ėmė keisti įrištos knygos, kurios buvo dauginamos perrašant ranka. Jau xv amžiaus viduryje europoje išradus spausdinimo presą buvo išspausdinta pati pirmoji knyga biblija. Knyga žmogaus gyvenimą padarė pilnavetiškesnį, knygų skaitymas žmonėms tapo pomėgiu ir žinių šaltiniu. Tačiau šiandieniniame pasaulyje vis dažniau prabylama apie skaitmeninę knygą vietoj įprastos. Elektroninių knygų atsiradimą žymi 1971 metais įkurta pirmoji tokių knygų biblioteka internete, o jau po dešimtmečio buvo išleista pirmoji komercinė skaitmeninė knyga (žodynas). Skaitmeninės knygos atsiradimas apipintas prognozėmis apie tradicinės knygos likimą, nors skaitmeninis variantas dar nevisame pasaulyje yra itin paplitęs. Svarstoma kuri knyga – skaitmeninė ar popierinė – patogesnė, arba kuri malonė skaityti.

Skaitmeninės knygos pranašumiai ir tradicinės trūkumai. Skaitydami knygą patikusias teksto dalis dažnai pasižymime rašymo priemone sau priimtinais ženklais. Po tokių „apipavidalinimų“ knygos vertė sumažėja, o štai skaitmeninė knyga siūlo patogius citatų žymėjimo ir suradimo funkcijas. Šios funkcijos nepažeidžia knygos, nes citatų žymėjimai gali būti keičiami, o prireikus – naiknami. Skaitmeninėje knygoje galima didinti arba mažinti tekdto dydi kaip patogiau.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (606 žodžiai)
  • Mokykla
  • Arve
  • Elektroninės knygos privalumai ir trūkumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektroninės knygos privalumai ir trūkumai. (2012 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronines-knygos-privalumai-ir-trukumai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 12:53
×