Elektroninės knygos referatas


Elektroninė knyga. Elektroninių knygų klasifikacija pagal informacijos pobūdį. Elektroninių knygų savybės. Keletas elektroninių knygų lietuvoje pavyzdžių. Naudota literatūra.

Visi elektroniniai dokumentai yra parengti elektroninės duomenų bazės principais, o duomenų bazė - tai rinkinys duomenų, reprezentuojančių ir aprašančių kokį nors įrašą, dažniausiai didelį ir sudėtingą. Duomenų bazės apibrėžiamos kaip duomenų saugyklos, reprezentuojančios apibrėžtą realaus pasaulio dalį ir naudojamos apibrėžtiems tikslams. Elektroniniams dokumentams būdingas vidinis ir išorinis reprezentavimas. Išorinis dokumentų vaizdas skirtas suvokti žmogaus sensoriniais kanalais, o vidinis reprezentavimas kuriamas ir perduodamas kompiuteriais. Šį teiginį galima sulyginti su ledkalniu, kurio viršūnė ir būtų išorinis reprezentavimas, o po vandeniu esanti ledkalnio dalis - vidinis reprezentavimas. Vidinis reprezentavimas, t. y. duomenų bazės struktūros rengimas, atliekamas programuotojų taip, kad vartotojai galėtų matyti duomenų bazės pagrindu paruoštą tam tikrą rezultatą - išorinį reprezentavimą. Būtent ilgo techninio darbo rezultatas ir yra elektroninis dokumentas, kuriame turinio išdėstymo principas - dokumento forma (laikraštis, žodynas, enciklopedija ir pan.) gali likti tokia pati kaip ir spausdinto dokumento. Remiantis teiginiais, kad elektroniniai dokumentai skiriasi nuo spausdintų tik laikmena, kurioje jie yra pateikti, o turinys ir jo išdėstymas lieka tradicinis, galima būtų lengvai suformuluoti elektroninės knygos apibrėžimą, tačiau naujos technologijos padarė įtaką ne tik naujai laikmenai atsirasti, bet ir nulėmė hiperteksto atsiradimą, o šis pakeitė dokumento sudarymo (informacijos išdėstymo) ir skaitymo principus. Be to, elektroninė knyga gali turėti ne tik tekstą ar statiškus vaizdus, bet ir animacijos, vaizdo bei garso įrašus.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (2223 žodžiai)
  • Jonas
  • Elektroninės knygos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektroninės knygos referatas. (2012 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronines-knygos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 30 d. 08:50
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo