Elektroninės komercijos plėtra Lietuvoje referatas


Įvadas. Elektroninės komercijos samprata. Elektroninės komercijos sąvoka. Elektroninės komercijos reikalavimai. Elektroninės komercijos diegimo etapai. Elektroninė prekyba. Elektroninės prekybos modeliai. E-komercijos plėtra lietuvoje. Elektroninės komercijos tikslas. E-prekybos augimas Lietuvoje. Kodėl Lietuvoje e-prekyba populiarėja taip sparčiai? Elektroninių paslaugų analizė. Išvados. Literatūra.

Kaip ir daugelyje internetinių parduotuvių, taip ir šioje reikalinga kliento registracija, norint įsigyti pageidaujamą prekę. Į pirkėjo krepšelį dedamos visos užsakytos prekės. Norint užsakyti išsirinktas prekes, reikia prisiregistruoti, pateikti savo adresą, pasirinkti apmokėjimo būdą ir patvirtinti užsakymą.

Čia galime rasti aštuonias prekių grupes, kurias sudaro dar nemažai pogrupių. Pavyzdžiui, kompiuterinę techniką sudaro aštuoniolika pogrupių, tokių, kaip plančetės, nešiojami kompiuteriai, asmeniai kompiuteriai, spausdintuvai ir kt. Visos grupės ir pogrupiai pirkėjui pateiktos aiškiai. Taip pat yra ir prekių paieška, kur įvedus ieškomą prekę, ji bus randama automatiškai.

Elektroninėje parduotuvėje yra atskira skiltis "INFO ZONA". Čia pateikiama daug ir įvairiių straipsnių susijusių su informacinėmis technologijomis, aktualių straipsnių apie butinę techniką, nuorodos tiesiogiai į varlė.lt "Facebook" puslapį bei kitos naujienos.

Kiekvienas registruotas ir neregistruotas vartotojas gali užsisakyti parduotuvės naujienas elektroniniu paštu. "INFO ZONA" skiltyje tereikia suvesti elektroninį paštą ir tokiu atveju klientas būtų pirmasis, kuris sužinotų apie asortimento naujienas, akcijas ir specialius pasiūlymus.

Konkretaus apsipirkimo būdo internetinėje paerduotuvėje nėra nurodyta, tačiau galima skambinti telefonu ar parašyti elektroninį laišką, arba netgi susisiekti per bendravimo programą "Skype" norint gauti pagalbą apsiperkant arba gauti daugiau informacijos apie norimą įsigyti prekę.

Pateikiami keturi galimi atsiskaitymo būdai. Vienas iš tokių yra atsiskaitymas grynaisiais pristatant prekes. Šis būdas yra dar vis labiausiai mėgstamas vartotojų, nes galima atsiskaityti tiesiog sumokant kurjeriui, net neišėjus iš namų. Taip pat galima atsiskaityti naudojantis elektronine bankininkyste, banko pavedimu, Swedbank, SEB, DNB, Nordea, Danske, Ūkio bankas, Citadele bankas, Šiaulių bankas. Taip pat prekes galima įsigyti išsimokėtinai atsiskaitant per "Uno lizingas", ūkio banko lizingas ir general finansing įmones.

Taip pat parduotuvė vykdo lojalumo programą. Klientas gauna kortelę kurioje gali kaupti už nusipirktą prekę lojalumo taškus, gali įsigyti prekes su nuolaida, dalyvauti organizuojamose akcijose ir naudotis partnerių teikiamais pasiūlymais.

Prekių pristatymas į namus yra įkainotas tam tikrais įkainiais. Pristatymo kaina prasideda nuo 9 litų ir kylą net iki 99 litų. Pristatymo kainą priklauso nuo prekių grupės: smulkios siuntos - 9 Lt, plazminiai tv, orkaitės, skalbimo mašinos 29 Lt, labai dideli komplektai - 99lt. Dažniausiai pristatymas užtrunka 1-7 darbo dienas.

Varlė.lt yra sėkminga internetinė parduotuvė savo veiklą tesianti jau 6 metus. Šioje parduotuvėje kaip ir daugumoje reikalinga registracija po kurios atsiveria platus pasirinkimas įvairiausių prekių. Parduotuvėje yra aštuonios prekių grupės, kurias sudaro dar daugiau pogrupių. Parduotuvėje pilna įvairiausių prekių prasidedančių buitinėmis, technologinėmis prekėmis ir baigiant drabužiais ar kitais reikalingais aksesuarais. Parduotuvėje yra skelbiamos įvairios technologinės, buitinės technikos naujienos. Galima užsisakyti naujienlaiškius. Parduotuvė suteikia garantijas savo prekėms, tai pat jas galima prasitęsti. Patogus atsiskaitymo būdas už prekes: internetinė bankininkyste, grynaisiais pinigais, išsimokėtinai arba banko pavedinu. Atsiskaityti galima per visus Lietuvoje esančius bankus. Parduotuvė taip pat siūlo serviso paslaugas, tad klientui nebūtina eikvoti savo brangaus laiko nutiesiant ar sujungiant kabelius ar kokią nors techniką. Taip pat varle.lt parduotuve galima rasti socialiniame tinkle "facebook" ir nesudetingos komunikacijos būdais klausti klientui aktualius klausimus.

  • Marketingas Referatas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (3092 žodžiai)
  • Deividas
  • Elektroninės komercijos plėtra Lietuvoje referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektroninės komercijos plėtra Lietuvoje referatas. (2014 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronines-komercijos-pletra-lietuvoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:12
×