Elektroninės komunikacijos etiketo taisyklių nustatymas


Įvadas. Elektroninės komunikacijos etiketo samprata. Elektroninės komunikacijos priemonės ir etiketo panaudojimas jose. Elektroninės komunikacijos priemonės. Etiketo pritaikymas. Komunikacijos elektroniniais laiškais taisykles. Komunikacijos telefonu taisyklės. Komunikacijos skirtumai privačiame ir viešajame sektoriuose. Organizacijos komunikacijos socialiniuose tinkluose taisyklės. Išvados. Literatūros sąrašas.


Žmonės iš prigimties yra socialios būtybės. Jau nuo kūdikystės reikia ne tik maisto, šilumos bet ir aplinkinių dėmesio bei meilės. Sėkmingas bendravimas yra svarbi visaverčio gyvenimo dalis, teigiamų emocijų šaltinis, tai bet kurios tautybės žmonių kultūros dalis. Atsiradus internetui, kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams, kaip niekad lengvai ir greitai galime bendrauti, perduoti informaciją, dalintis naujienomis - socialiniuose tinkluose, forumuose, elektroniniais laiškais. Toks virtualus bendravimas skiriasi nuo bendravimo gyvai, ypač kai kalbama apie bendravimo etiketą. Visų pirmą, bendraujant virtualiai, suprasti pašnekovą gali būti ne taip lengvą, nes nematome nei veido išraiškų, nei kūno kalbos. Taip pat internete, asmuo, neatskleidžiant savo tapatybės, gali išsakyti bet kokią savo nuomonę, užduoti klausimus, patarti ir panašiai, o tai gana smarkiai įtakoja daugumos žmonių bendravimo manieras.

Tikslas: Nustatyti elektroninio komunikavimo etiketo taisykles

Visu primą kas yra etiketas? Žodynai apibrėžia tai kaip visuotinai priimtino, tinkamo, deramo, elgesio viešumoje taisyklių visuma. Šios taisyklės dažniausiai negrindžiamos teoriniais paaiškinimais, tiesiog socialioje visuomenėje yra nusistovėjusios tam tikros etikos taisyklės, susiformavusios per daugelį žmonių kartų. Tinklo etiketas tai irgi tam tikrų taisyklių rinkinys, kurias reikia pritaikyti bendraujant elektroniniu būtų. Juk internetas yra vieša vieta, todėl kaip ir bendraujant gyvai, reikia gerbti vieniems kitus, laikytis tam tikrų moralės, deramo elgesio taisyklių. Tinklo etiketą turėtu žinoti ir laikytis kiekvienas interneto vartotojas. Tačiau šiomis dienomis, kai elektroninės komunikacijos tapo lengvai prieinamos ir jomis naudojasi vis daugiau ir daugiau žmonių, kuriems internetinė erdvė yra naujas dalykas, elektroninės komunikacijos etiketo taisyklės yra nežinomos.

Šios taisyklės tarptautinės, nes daugiau ar mažiau yra vienodos visose šalyse. Tokių paprastų taisyklių laikymasis padeda socialiai bendrauti internetinėje erdvėje. Taip kaip bendravimas akis į akį, bendravimo manieros interneto platybėse puikiai atskleidžia kitiems tinklo naudotojams koks tu žmogus.

Elektroninės komunikacijos priemonės ir etiketo panaudojimas jose

Elektroninės komunikacijos kaip Internetas, mobilieji telefonai, elektroninis paštas, socialiniai tinklai ir panašiai, leidžia per kelias sekundes perduoti informacija į bet kurią pasaulio vietą, daugybei žmonių. Tačiau yra ir trūkumų: ji gali sukelti netyčinę įtampą ir konfliktą, kai dėl anonimiškumo elektroninėje terpėje žmonės drįsta sakyti dalykus, kurių niekuomet nesakytu įprastoje aplinkoje, taip pat tokia laisva informacijos sklaida sukelia informacijos perteklių, darosi sunku atsirinkti naudinga informaciją, mažina produktyvumą. Norint išvengti klaidų komunikuojant elektroninėmis priemonėmis reikia mokėti ir žinoti kada taikyti formalią kalbą, o kada galima bendrauti neformaliai. Neformalus bendravimas nėra apibrėžtas griežtomis taisyklėmis, bendravimas vyksta dėl abipusio noro, tikslas draugystė, bičiulystė ar tiesiog pasikeitimas informacija. Toks bendravimas vyksta bendraujant su artimais žmonėmis, kurie vienas kitą pažįsta ir yra bendravę gyvai. Dalykinė komunikacija taikoma organizacijose, bendraujant su klientais, su nepažįstamais žmonėmis. Toks bendravimas yra reglamentuojama formalių, taisyklių:

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 44 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2825 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edvinas
  • Elektroninės komunikacijos etiketo taisyklių nustatymas
    10 - 6 balsai (-ų)
Elektroninės komunikacijos etiketo taisyklių nustatymas. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronines-komunikacijos-etiketo-taisykliu-nustatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:21
×