Elektroninės muitinės įgyvendinimas


Elektronines muitines diegimas. Elektronine muitine. Muitines diplominis darbas. Muitinės bei mokesčių institucijų informacinės sistemos.. Elektronine muitine kursinis. Elektronine muitine kursinis darbas. Muitinės bei mokesčių institucijų informacinės sitemos konspektai.

Įvadas. Principai. Muitinės istorija. Elektroninės muitinės įdiegimas. Muitinės informacinių sistemų centras. Muitinės informacinių sistemų centro veikla. Lietuvos muitinėje naudojamos informacinės sistemos. Naujoji kompiuterizuota tranzito sistema- ncts. Eksporto kontrolės sistema- ecs. Muitinės deklaracijų apdorojimo sistema. Nacionalinė integruota tarifo sistem- litar. Mokesčių apskaičiavimo ir patikros sistema- maps. Mokesčių apskaitos ir kontrolės sistema- makis. Rizikos įvertinimo ir kontrolės sistema- riks. Intrastato sistema. Bendrasis tranzitas, bendrijos tranzitas ir tir tranzitas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šio kursinio darbo temos aktualumas. Lietuvos Respublikos muitinė yra Europos muitų sąjungos dalis, todėl jos informacinė sistema yra susieta su Europos Komisijos ir kitų ES valstybių narių muitinių administracijų informacinėmis sistemomis. Ji keičiasi duomenimis su verslininkais ir kitomis valstybės institucijomis bei organizacijomis nacionaliniu lygiu. Pagrindinis tikslas – sukurti Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemą (MDAS), kuri taptų integruota visos Muitinės informacinės sistemos dalimi, atliktų duomenų apdorojimą, suvedimą ir kontrolę.

Vis daugiau popierinių dokumentų apdorojimu pagrįstų muitinių sistemų keičia pažangesnės, elektroninius dokumentus apdorojančios sistemos. Klientams taip yra pateikiamos efektyvesnės paslaugos ir informacija. Šiuo tikslu siekiama, jog skaidrumas ir nuolatinis klientų informavimas apie muitinės veiklą reglamentuojančius teisės aktus bei muitinės keliamus kontrolės reikalavimus pakeltų sąmoningo muitinės teisės aktų laikymosi lygį, todėl muitinės galėtų daugiau išteklių skirti rizikos valdymui, pažeidimų prevencijai, muitinės apgavysčių išaiškinimui.

Pateikti daugiau ir kokybiškesnių elektroninių paslaugų yra pagrindinis muitinės modernizavimo tikslas. Neatsiejama muitinės administracijos klientams siūlomų paslaugų dalis yra vidinės paslaugos, kuriomis gali naudotis muitinės darbuotojai vykdydami savo pareigas. Pavyzdžiui, prieiga prie elektroninių dokumentų muitinės pareigūnams leidžia greičiau ir efektyviau apdoroti klientų užklausas, o skambučių centrai, naudojantys kompiuterizuotas informacines sistemas, padeda pagerinti muitinės klientams teikiamų paslaugų kokybę.

Šio kursinio darbo tikslas- pateikti išsamią informaciją apie elektroninės muitinės įdiegimą Lietuvos Respublikos muitinėje, apžvelgti muitinėje taikomus principus, supažindinti su elektroniniu deklaravimu (kas tai yra ir koks jo tikslas), pateikti informaciją apie šiuolaikines informacines sistemas muitinėje.

Aptarsime principus taikomus Lietuvos Respublikos muitinėje:

Lietuvos Respublikos muitinė privalėjo baigti derinti su ES teisės aktais Lietuvos Respublikos muitinės veiklą reglamentuojančius teisės aktus. Parengti ir taikyti teisės aktus, kurie padėtų išplėsti supaprastintų muitinės formalumų, taikomų teisėtam verslui, sritį ir taip skatintų tarptautinę prekybą. Tobulinti teisės aktus elektroninio prekių deklaravimo, pažeidimų prevencijos, išaiškinimo ir tyrimų srityse.

Svarbų vaidmenį muitinės elektroniniam įdiegimui suvaidino ir Muitinės informacinių sistemų centras (MISC).

Pirmąja sistema, pripažįstama priklausančia elektroninės muitinės šeimai, yra NCTS sistema. Nuo 2009 m. liepos 1 d. naudojama NCTS 4 fazė skirta kartu su tranzito deklaracija pateikiamiems saugumo ir saugos duomenis apdoroti, formuojamos žinutės duomenų mainams su Rusijos Federacija (EK „Duomenų mainų su Rusijos Federacija“ pilotinis projektas SPEED-1), žinutė pasikeitimui su OLAF bei nauja elektroninė tyrimų ir išieškojimų procedūra.

V. II. EKSPORTO KONTROLĖS SISTEMA- ECS

Nuo liepos 1 d. Lietuvos muitinėje pradėta naudoti įdiegta Eksporto kontrolės sistema (ECS), skirta duomenų mainams tarp Lietuvos muitinės įstaigį ir Europos Sajungos valstybių narių muitinių įstaigų.

Jos nauda ypač juntama įgyvendinus ECS antrąjį etapą, nes verslininkai elektroniniu pranešimu operatyviai informuojami apie eksportuotų prekių išgabenimo faktą, todėl yra paprasčiau susigrąžinti PVM bei grąžinamas kompensacijas.

Eksporto kontrolės sistemos naudojimas paspartina muitinio tikrinimo procedūras išvežimo įstaigose, nes jos gauna išankstinę informaciją apie atvykstančius krovinius. Pačiam verslininkui nebereikia rūpintis eksporto deklaracijos duomenu pateikimu Valstybinei mokesčių inspekcijai (toliau – VMI), juos perduoda Muitinės departamentas.

V. III. MUITINĖS DEKLARACIJŲ APDOROJIMO SISTEMA

Nuo 2010 m. balandžio 30 d. 10 val. Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemoje (MDAS) pradedami apdoroti elektroninių įvežimo (ENS) ir išvežimo (EXS) bendrųjų deklaracijų duomenys.

Pateikiamų ENS ir EXS duomenys muitinėje bus naudojami įvežamų ir išvežamų į (iš) Bendrijos teritoriją prekių rizikai įvertinti saugos ir saugumo aspektu.

ENS duomenys privalo būti pateikti įvežimo muitinės įstaigai iš anksto, iki prekių įvežimo į Bendrijos muitų teritoriją. Pateikiant EXS deklaraciją muitinei, jos duomenys pateikimo muitinės įstaigai siunčiami iš anksto, prieš pateikiant atitinkamas prekes. Prievolė verslininkams pateikti ENS ir EXS įsigalios nuo 2011 m. sausio 1 d.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2016 m.
  • 29 puslapiai (7557 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Elektroninės muitinės įgyvendinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Elektroninės muitinės įgyvendinimas. (2011 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronines-muitines-igyvendinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 17:46
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo