Elektroninės paslaugos Lietuvos viešajame sektoriuje


Įvadas. Kas tai yra elektroninės paslaugos? Elektroninių paslaugų kriterijai. Kas yra e. valdžia? Teikiamos elektroninės paslaugos. „Sodros“ elektroninės paslaugos. Elektroninis deklaravimas. Elektronins parašas. Elektroninė bankininkystė. Elektroninė prekyba. „Pigu. lt“. „1a. lt“. Elektroninis paštas. „Gmail“. Elektroninė policija. Elektroninė paslauga „Vairuotojų portalas“. Išvados. Literatūros sąrašas.


Laikui bėgant į virtualią erdvę persikėlia vis daugiau kasdieninių darbų, kuriuos anksčiau tvarkyti tekdavo fiziškai vaikštant iš vienos įstaigos į kitą, pildant daugybę įvairių dokumentų ir kitų svarbių popierių. Dabar internete tvarkomės banko sąskaitas, draudimo reikalus, mokame mokesčius, deklaruojame pajamas, gyvenamąją vietą, mokame už studijas ir t. t. Dėl to viešosios elektroninės paslaugos tampa vis dažniau sutinkamos ir reikalingos mūsų gyvenime.

Darbo tikslas – ištirti kokios elektroninės paslaugos yra naudojamos Lietuvos viešajame sektoriuje.

Paslauga skirta – paslaugos paskirtis fiziniams ir(arba) juridiniams asmenims.(E. paslauga, 2014).

Kiekvienoje šalyje yra dauybė internetinių parduotuvių, kuriuose yra prekiaujama elektroninių būdu, taip pat ir Lietuvoje yra jų, tokios kaip „Pigu.lt“, „1a.lt“ ir begalės kitų. (E saugumas, 2014).

„Vairuotojų portalas“ yra ES finansuojamo projekto dalis. Todėl vis daugiau „Vairuotojų portalo“ paslaugų skiriamos ne tik pradedantiesiems, bet ir patyrusiems vairuotojams.

Taip pat įmonėje yra teikiama paslauga verslo organizacijoms, kurios yra sudariusios sutartį dėl naujų transporto priemonių pardavinėjimo, todėl dalis transporto priemonės registracijos paslaugų VĮ „REGITRA“ atlikamos elektroniniu būdu ir jos yra teikiamos greičiau.(Regitra, 2014).

Elektroninės paslaugos kiekvieną dieną vis tampa reikalingesnės žmonėms, įmonės ir kitom įstaigoms.

Viešosios elektroninės paslaugos yra pagalba žmonės greičiau užpildyti reikalingus dokumentus neišeinant iš namų ir turint internetinę prieigą namuose.

Taip pat elektroninės paslaugos yra puikus būdas greičiau susisiekti su norimais žmonėmis arba siunčiant savo gyvenimo aprašyma įmonėms dėl darbo, naudojant elektroninį paštą, be kurio žmonės šiomis dienomis neglėtų išsiversti.

Naudojantis elektronine paslauga „Elektroninė policija“ žmonės greitai gali perduoti informaciją apie nusikaltimus, persiųsti nuotraukas apie įvykio vietą ir greičiau susisiekti su policija.

Žmonės naudodamiesi elektronine prekyba gali greičiau ir pigiau nusipirkti norimą daiktą internetu, bet jie turi žinoti, kad tai ne visada yra saugu.

Taip pat žmonės interntu gali deklaruoti savo gyvenamąją vietą, savo pajamas ir turėti savo elektroninį parašą, kuriuo yra atsleikdžiama žmogaus tapatybė, norint pasirašyti svarbius dokumentus. Elektronins parašas jau greitai bus naudojamas visame pasaulyje.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 320 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2839 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Elektroninės paslaugos Lietuvos viešajame sektoriuje
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektroninės paslaugos Lietuvos viešajame sektoriuje. (2017 m. Rugsėjo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronines-paslaugos-lietuvos-viesajame-sektoriuje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 14:59
×