Elektroninės paslaugos referatas


Įvadas. Elektroninio pristatymo ypatumai. Elektroninio pristatymo samprata. Naudojimas elektroninio pristatymo sistema yra visiškai saugus. Elektroninių paslaugų teikiamos naudos ir galimybės. Kas yra e. valdžia ir kaip pasinaudoti e. Elektroninės valdžios charakteristika. Elektroninių paslaugų naudojimas. Elektroninės paslaugos valstybės valdyme ir versle. Elektroninė demokratija. Elektroninės valdžios lygmenys. Populiariausios interneto paslaugos. Kodėl verta naudotis elektroninėmis pasalaugomis. Mitai apie elektronines paslaugas. Elektroninių pasalugų evoliucija. Išvados. Literatūra.

Tikslas: Supažindinti su elektroninėmis paslaugomis, pateikti teigius bei neigiamus elektoninių paslaugų bruožus, išaiškinti jų pavyzdžius ir analizę.

Elektroninė valdžia. Ji pasireiškia valstybės funkcijų įgyvendinimu pasitelkiant informacines technologijas. Ja siekiama gerinti viešųjų paslaugų kokybę, stiprinti elektroninė sdemokratijos principus, įtraukiant visuomenę į valstybės valdymą.

I - lygmuo. Informacinio pobūdžio viešosios paslaugos. Institucija pateikia viešąją informaciją internetu. Taigi pirmasis lygmuo įgyvendina vartotojo teisę gauti informaciją.

Internetinės parduotuvės yra parduotuvė, kurioje prekių galima įsigyti kaip ir įprastoje parduotuvėje. Skirtumas tik tas, kad prekes išsirenkame internetinėje erdvėje ir mums nereikia niekur eiti, teireikia turėti internetą.

Elektroninės paslaugos padeda kurti informacinę visuomenę, kuri išprususi ir vertina greitą, paprastą ir patogų aptarnavimą:

elektroninės paslaugos gerina gyventojų ir verslo įmonių pasitenkinimą viešosiomis ir administracinėmis paslaugomis;

elektroninės paslaugos sprendžia gamtosaugos problemas, nes sudaro prielaidas naudoti mažiau kuro išvengiant bereikalingų kelionių, naudoti mažiau popieriaus, kuris elektroninių paslaugų suteikime nebereikalingas.

Elektroninių paslaugų naudojimasis yra visiškai saugus, nes užtikrinamas kelių lygių autonomiškomis asmens duomenų apsaugos sistemomis. Norint naudotis viešosiomis elektroninėmis paslaugomis, prie jas teikiančių institucijų svetainių galima prisijungti, pavyzdžiui, pasinaudojant asmens tapatybės kortele (nuo 2009 m. Lietuvos Respublikos piliečiams išduodamose asmens tapatybės kortelėse yra įrašytas asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatas ir kvalifikuotas elektroniniam parašui skirtas sertifikatas), kitais elektroninio ar mobiliojo parašo sprendimais, elektroninės bankininkystės sistemomis ar kt.

Elektroninės demokratijos savivaldybių paslaugos – galimybė internete stebėti savivaldybės tarybos tiesiogines posėdžių transliacijas ar jų įrašus, teikti pasiūlymus rengiamiems teisės aktams ir pan. Šiuo metu baigti 38 projektai.

1. Elektroninės paslaugos neatsiejama šiandieninio gyvenimo dalis. Jomis naudojamės tikrindami elektroninį paštą, skaitydami įvairius staipsnius, registruodamiesi vizitams, virtualiai bendraudami. Elektroninių paslaugų naudojimas mums suteikia labai daug įvairių galimybių, be kurių šiandienis mūsų pasaulis tiesiog neapsieitų.

2. Elektroninių paslaugų naudojimas praktiškai yra nei kiek nepavojingas. Tobulėjanti visuomenė sukūrė puikiai apsaugotą sistemų naudojimąsi, kuris yra visiškai saugus. Tiesiog pačiam vartotojui reikia buti budriam ir nepakliūti sukčiams „ į rankas“.

3. Elektroninių paslaugų naudojimas yra begalo naudingas. Mums nereikia sukti galvos dėl įvairių nepatogumų. Naudotis elektroninėmis paslaugomis yra taupu, paprasta,patogu ir greita. Tereikia turėti kompiuterį su interneto ryšiu.

4. Tobulėjant visuomenei pakito ir jos poreikiai. Kitaip tariant, kintančiai visuomenei reikia kažkokių naujovių. Todėl mūsų poreikių visumoje atsirado elektroninės paslaugos, kurios palengvino įprasto gyvenimo rutiną.

Vikipedija. Laisvoji enciklopedija. Prieiga per internetą https://lt.wikipedia.org/wiki/Elektroninė_valdžia [ Žiūrėta 2013-10-25]

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2914 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Elektroninės paslaugos referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Elektroninės paslaugos referatas. (2015 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronines-paslaugos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 14:43
×