Elektroninės valdžios diegimas įmonėje Regitra


Įvadas. Elektroninės valdžios samprata. Viešosios Elektroninės paslaugos. Elektroninės valdžios modeliai. Elektroninės valdžios diegimo aspektai VĮ „ Regitra“ sistemoje. Išvados. Literatūra.

Nagrinėdami įvairius šaltinius matome įvairias elektroninės valdžios interpretacijas tokias kaip pvz. Elektroninės valdžios paslaugų plėtros regiono koncepcijoje regionui yra išskiriami du požiūriai į elektroninę valdžią:

Elektroninės valdžios gairės Lietuvoje: ateities įžvalgų tyrime elektroninė valdžia yra apibūdinama kaip sudėtingas darinys, kurio samprata tampa vis platesnė, kadangi ji ir funkciškai apima vis daugiau visuomenės gyvenimo sričių, todėl elektroninė valdžia vis labiau sutampa su valstybės uždaviniais ne tik Europos Sąjungos, bet ir globalioje erdvėje.

Todėl, kad ir kiek įvairių sąvokų apie elektroninę valdžią bepateiktumėme esmė visvien išliks tokia pati elektroninės valdžios sąvoka apjungia visas valdžios funkcijas, kurios yra perkeltos į elektroninę erdvę ir apima visas paslaugas, kokias valdžia tik gali teikti savo piliečiams. Didžiausias naudojimosi tokiomis elektroninėmis paslaugomis privalumas tai, kad piliečiai gali gauti daugelį paslaugų neišeidami iš savo darbo arba namų.

Paprastos – tai el. viešosios paslaugos, kurios tiesiogiai orientuotos į gyventojus, verslo sektorių ir kitas viešąsias administracijas. Kaip pavyzdys galėtų būti gimimo liudijimo pažymos išdavimas arba pažyma dėl gyventojų gyvenamosios vietos. Šių paslaugų teikime dalyvauja tik viena viešoji organizacija.

Viešosios paslaugos, pagal ES programinius dokumentus gyventojams:

Vos tik pradėjus diegti elektronines paslaugas atsirado ir poreikis nustatyti, kokio gi lygio yra tos teikiamos elektroninės paslaugos,tai yra kaip ir kiek patogu jomis naudotis elektroninėje erdvėje. Todėl buvo sukurta net keletas skirtingų elektroninių paslaugų brandos lygių kvalifikacijų. Tokių kaip Jane E. Fontain modelis, šiame modelyje yra išskiriamos tokios dalys kaip:

• Motorinių transporto priemonių registravimas ir valstybinio registracijos numerio ženklų išdavimas;

• LR kelių transporto priemonių vairuotojų registro tvarkymas.

duomenų keitimas pasikeitus TP valdytojo duomenims (asmens duomenys ir t.t.).

• pažymų išdavimas:  pažymos apie išregistravimą įregistravimą išdavimas.

VĮ „Regitra“ taip pat dar teikia e- paslaugas, tokias kaip:

• teikia informaciją apie vairuotojo pažymėjimo duomenis;

• teikia informaciją apie padarytą vairuotojo pažymėjimą;

Atsidarius valstybinės įmonės „Regitra“ tinklalapio skiltyje „Vairuotojų portalas“ galima elektroniniu būdu užsisakyti vairuotojo pažymėjimą, pasirinkti jo pristatymo būdą pe rkurjerį,gavus pažymėjimą būtina jį aktyvuoti, pranešti apie prarastą vairuotojo pažymėjimą, susimokėti už atliktas paslaugas. Galime užsisakytįi informacinių pranešimų siuntimo paslaugą ( elektroniniu paštu ar sms žinute) apie vairuotojo pažymėjimo užsakymo įvykdymą ar pasibaigusį vairuotojo pažymėjimo galiojimo laiką. Galime atnaujinti savo asmeninius duomenis. Bet iškyla problema, jei nori pasikeisti pasibaigusį galioti vairuotojo pažymėjimą, negali jo pakeisti elektroniniu būdu, nes yra reikalinga medicininės sveikatos patikros pažyma, todėl asmuo pats privalo atvykti į filialo skyrių. Sveikatos patikros pažyma yra svarbiausia kliūtis, trukdanti elektroninės vairuotojų pažymėjimų išdavimo sistemos plėtrai.

Norint prisijungti prie vairuotojų portalo prisijungiama per Elektroninės valdžios vartus. Taip jūs galite identifikuotis bet kuriuo asmens tapatybės nustatymo būdu ( pasirinkus banką, elektroninio parašo naudojimu,asmens tapatybės kortele).

Šios paslaugos modelis- institucija vartotojui (G2C) , nes ši paslauga gali būti teikiama tik fiziniams asmenims. Šią elektroninę paslaugą galima būtų vertinti kaip trečio brandos lygio, nes apie šią paslaugą sužinoti galime tik apsilankę įmonės elektroniniame puslapyje arba paskambinę telefonu į artimiausio filialo skyrių.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3025 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ruta
  • Elektroninės valdžios diegimas įmonėje Regitra
    10 - 5 balsai (-ų)
Elektroninės valdžios diegimas įmonėje Regitra. (2015 m. Gruodžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronines-valdzios-diegimas-imoneje-regitra.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 06 d. 20:12
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!