Elektroninės valdžios diegimas valstybinėje įmonėje Regitra


Įvadas. E-valdžios samprata. E-valdžios modeliai. Viešosios e-paslaugos. E-valdžios diegimo aspektai vį “Regitra sistemoje. Išvados. Literatūra.

Kasmet susipažįstame su vis naujomis technologijomis, kur vieną inovaciją seka kita inovacija. Dėl šios priežasties žmonės vis labiau nori komfortabilumo- atlikti reikiamus darbus neišėjus iš namų- todėl rinka taikosi prie gyventojų poreikių ir viešųjų elektroninių paslaugų galimybės kaskart vis plečiasi. Informacinių technologijų teikimo ir naudojimosi galimybės viešųjų paslaugų teikimo srityje labai didelės šiandieninėje visuomenėje, todėl vis daugiau viešųjų paslaugų yra teikiamos elektroninėmis formomis, kadangi naudojantis informacijos ir ryšių technologijomis (IRT) vyksta vis glaudesnis piliečių ir viešųjų institucijų valdžios bendradarbiavimas, viešosios paslaugos piliečiams teikiamos daug greičiau, bei kokybiškiau, ir jos tampa lengviau prieinamos. Elektroninės valdžios (toliau- e. valdžia) sąvoka sujungia visas valdžios funkcijas, kurios yra perkeltos į elektroninę erdvę ir apima visas paslaugas, kokias valdžia gali teikti savo piliečiams (pavyzdžiui: prašymų teikimą, dokumentų tvarkymas ar mokesčių mokėjimą ir daug kt.). Didžiausias e. paslaugų naudojimosi privalumas tas, kad piliečiai gali atlikti daugelį reikalingų darbų ar gauti daugelį paslaugų net neišeidami iš savo namų. Tačiau, turbūt, didžiausia problema, ta, kad ne visos paslaugos dar gali būti atliekamos elektroninėje erdvėje. Viena tokių e paslaugas teikiančių valstybinių įstaigų yra „Regitra“.

Darbo objektas. E-valdžios diegimas VĮ “Regitra“ sistemoje.

Darbo tikslas. E-valdžios diegimo galimybės VĮ “Regitra“ sistemoje.

Darbo uždaviniai:

Atskleisti e-valdžios sampratą ir esmę.

Apibūdinti ir išanalizuoti e-valdžios sritį reglamentuojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus;

Išanalizuoti e-valdžios diegimo aspektus VĮ “Regitra“ sistemoje.

Darbo metodai. mokslinės literatūros ir dokumentų analizė, loginės išvados.

Taip pat kalbėdami apie įvairių e. valdžios apibūdinimus galime išskirti dar į du lygius, tai siaurąją ir plačiąją – e. valdžios sampratas. Siaurąja prasme e. valdžia lyginama su valdžios institucijų informacijos ir paslaugų teikimu elektroninėmis priemonėmis, o plačiąja prasme ji apima įvairius informacinių ir telekomunikacinių technologijų diegimo požiūrius viešajame sektoriuje, kadangi paslaugų teikimas neatskiriamas nuo platesnio konteksto: teikimo kanalų ir būdų, bendravimo tarp piliečių ir valdžios institucijų suteiktų priemonių, valstybės ir savivaldybių tarnautojų kompetencijos IT srityje, o galiausiai ir gyventojų galimybių naudoti informacinių technologijų priemonėmis. Šios skirtingos sampratos atsiskleidžia ir atskirų valstybių e. valdžios plėtros planavimo dokumentuose.

           Pasak daugelio mokslininkų e. valdžios tikslai gali būti siejami su trimis e. valdžios paslaugų teikimo modeliais:

1. institucija piliečiui (G2C) – valdžios bendravimas su piliečiais paslauga. Šiam modeliui būdinga tai, kad paslaugos yra teikiamos gyventojams t.y. tinklalapyje yra tik bendrinė institucijos informacija, jos administracinė ir teisinė informacija, elektroninės dokumentų formos ir pažymos, kurias gyventojas gali užpildyti ir pristatyti internetu arba pristatyti į priėmimo skyrių ir kt;

4. institucija–tarnautojui (G2E). bendravimas viešojo sektoriaus institucijos viduje.

          Apibendrinant galima teigti, kad iš e. valdžios teikiamų paslaugų naudą gauna vartotojas, mokesčių mokėtojas, pilietis. Vartotojas tikisi teikiamų paslaugų efektyvumo, mokesčių mokėtojas naudingumo, pilietis geresnio valdymo.

Elektroninė viešoji paslauga: tai viešoji paslauga, kuri teikiama fiziniam arba juridiniam asmeniui IRT pagalba

Perkeliant viešąsias paslaugas į elektroninę erdvę, jos gali būti: paprastos ir kompleksinės.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3164 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Elektroninės valdžios diegimas valstybinėje įmonėje Regitra
    10 - 3 balsai (-ų)
Elektroninės valdžios diegimas valstybinėje įmonėje Regitra. (2015 m. Birželio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektronines-valdzios-diegimas-valstybineje-imoneje-regitra.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 02:15
×