Elektroninės valdžios samprata


Viešojo administravimo referatas. Elektroninė valdžia Lietuvoje. Elektroninės valdžios samprata. Elektroninės valdžios privalumai ir trūkumai. Elektroninė valdžia sodros institucijoje. „Sodros“ viešųjų paslaugų perkėlimas į viešąją erdvę. „Sodros“ institucijoje teikiamos elektroninės paslaugos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo problematika. Elektroninė valdžia ir elektroninės paslaugos „Sodros“ institucijoje palyginti pradėtos teikti dar visai nesenai. Įvairūs autoriai tvirtina, kad el. valdžia leidžia lengviau pasiekti efektyvumo ir demokratijos nei anksčiau. Tačiau ilgainiui tokios teikiamos elektroninės paslaugos pradeda keisti patį viešąjį administravimą, keisdamos ryšius tarp visų dalyvaujančių šalių – tarp paslaugų teikėjų ir pramonės, tarp valstybinio ir privataus sektoriaus ir tarp valstybės institucijų ir piliečio.

Darbo problema. Ar „Sodros“ institucijoje teikiamos elektroninės paslaugos išties sumažina darbo apimtis ir sutaupo laiko bei leidžia lengviau pasiekti efektyvumo ir demokratijos nei tai buvo anksčiau kol tokio pobūdžio paslaugų dar nebuvo?

Darbo tikslas. Išsiaiškinti kokio pobūdžio elektroninės paslaugos yra teikiamos „Sodros“ institucijoje.

Darbo uždaviniai:

•Aptarti elektroninės valdžios sampratą;

•Išsiaiškinti kokie yra elektroninės valdžios privalumai ir trūkumai;

•Nustatyti kokia elektroninė valdžia vyrauja „Sodros“ institucijoje ir kokias paslaugas ji teikia.

Elektroninės valdžios samprata. (2014 m. Lapkričio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/elektronines-valdzios-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 22:08