Elektroniniai atsiskaitymai


Lietuvos bendrovių sukurtos elektroninių atsiskaitymų sistemos. Elektroninių atsiskaitymų sistemos. F. .lt nautodis telekomunikacijų. Elektroniniai atsiskaitymai privalumai. Kursiniai .lt. Elektroniai atsiskaitymai aprasymas. Elektroniniai atsiskaitymai technologijos. Kas yra elektroniniai atsiskaitymai. Elektroniniai atsiskaitymai konspektas.

Įvadas. Elektroniniai atsiskaitymai. Elektroninių atsiskaitymų sistemos. Kokius privalumus suteikia elekroninių atsiskaitymų sistema. Kas ir kaip gali tapti elektroninių atsiskaitymų sistemos abonentu. Kaip nautodis elektroninių atsiskaitymų sistema. Lietuvos bendrovių sukurtos elektroninių atsiskaitymų sistemos. Apgaulė ir sukčiavimas. Elektroninių atsiskaitymų saugumas. Literatūra.

Elektroninė pranešimų ir atskaitymų sistema (elas) - elektroninis mokėjimo dokumentas, suteikiantis galimybę daugelį sąskaitų arba sąskaitų – pranešimų, sujungti į vieną bendrą mokėjimo dokumentą ir leidžiantis visas suintegruotas sąskaitas apmokėti vienu veiksmu. Tai labai patogu ir naudinga mokesčių mokėtojams.

Elektroninė atsiskaitymų sistema skirta gyventojams per internetą atsiskaityti už paslaugų teikėjų suteiktas paslaugas (energetines, komunalines, telekomunikacijų, kabelinės televizijos, už buto apsaugą, už vaikų darželių lankymą ir kt. ) bei sumokėti kitus valstybės reglamentuotus mokesčius. Elektroninių dokumentų forma atitinka dabar egzistuojančius mokėjimo dokumentus ir atsiskaitymo tvarka savo technologija nesiskiria nuo įprastinės, bet yra patogesnė ir turi savo privalumų.

Atsižvelgiant į šiuos tradicinių mokėjimo priemonių trūkumus, jau ne pirmi metai kuriamos įvairios alternatyvios, specialiai atviriesiems tinklams pritaikyti mokėjimo ir atsiskaitymo metodai. Tokios modernios sistemos, pradedant “protingųjų kortelių” (ang. Smartcard) sistemomis, kurios pagrįstos vertės išsaugojimu, įrašymu multifunkcionalinės kortelės luste, baigiant atsiskaitymo sistemomis, pagrįstomis vertės išsaugojimu programinėje įrangoje, instaliuotoje į kompiuterį ar adekvačiame įrenginyje. Vis dėlto, nei viena iš šių sistemų neįgavo visuotinio, universalaus pritaikomumo. Be to, dėl įvairių tokių sistemų nesuderinamumo, tiek vartotojai, tiek ir verslo subjektai yra priversti patys pasirinkti, kuriomis ir keliomis technologijomis naudotis.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3641 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alfreda
  • Elektroniniai atsiskaitymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektroniniai atsiskaitymai. (2012 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektroniniai-atsiskaitymai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 07:41
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo