Elektroniniai matavimo prietaisai


Elektriniai matavimai. Ampervoltommetras kitaip. Elektriniai matavimo prietaisai. Elektroniniai matavimo prietaisai referatas. Referatas elektriniai matuokliai. Magnetoelektrinis voltmetras. Magnetoelektriniai matavimo prietaisai. Magnetoelektrinis matuoklis. Registruojantieji prietaisai. Nesinusinio dydzio koeficiento apibudinimas.

Elektroniniai matavimo prietaisai. Lygintuviniai prietaisai. Elektroninis voltmetras. Elektroninis oscilografas. Skaitmeninis voltmetras. Registruojantieji prietaisai. Šiuose prietaisuose yra naudojami įvairūs matuojamojo elektrinio signalo keitikliai – elektroniai mazgai: lygintuvai, stiprintuvai, multivibratoriai, taip pat impulsyvų generatoriai, moduliatoriai, dešifratoriai ir kitokie specialūs blokai. Išnagrinėkime kai kuriuos plačiausiai naudojamus elektroninius matavimo prietaisus. Optinis oscilografas. Tai optinis elektromechaninis įtaisas, kuriuo galima registruoti momentines vertes elektrinių dydžiųm kurių kitimo dažnis yra nuo 0 iki 20Hz (kai kurių iki 30kHz). Optiniame oscilografe yra jautrus magnetoelektrinis matuoklis, kurio kilpelė pasisuka,kai ja teka srovė. Kartu su kilpele juda veidrodėlis, todėl šviesos atspindys juda ir jį galima registruoti fotojuostoje.

Šiuose prietaisuose yra naudojami įvairūs matuojamojo elektrinio signalo keitikliai – elektroniai mazgai: lygintuvai, stiprintuvai, multivibratoriai, taip pat impulsyvų generatoriai, moduliatoriai, dešifratoriai ir kitokie specialūlygintuviniai prietaisai. Jie dar vadinami detektoriais. Juose yra tikslus ir jautrus magnetoelektrinis matuoklis su keitikliu-lygintuvas,kuris pakeičia matuojamąją kintamąją srovę nuolatine. Dažniausiai naudojamas dvipusio lyginimo lygintuvas,kurio išlyginta vidutinė srovės vertė yra dvigubai didesnė negu vienpusio lyginimo.

Lygintuvinio prietaiso rodyklės posūkio kampas yra proporcingas vidutinei kintamosios srovės vertei: a=c. Paprastai tokių prietaisų skalės  sugraduojamos efektinėmis sinusinės srovės vertėmis,todėl tiesiogiai jais galima matuoti tik sinusinius elektrinius dydžius. Kai srovė nesinusinė, matavimo rezultatą reikia perskaičiuoti, įvertinant kreivės formos koeficientą, nes kitaip gaunamos didelės paklaidos.

Patogūs yra universalūs ir daugiaribiai lygintuviniai prietaisai nuolatiniai ir kintamajai srovei, bei įtampai matuopti, taip pat varžai ir talpai matuoti. Tai įvairūs ampervoltommetrai, kurių matavimo ribos keičiamos papildomais rezistoriais. Tokių universalių prietaisų tikslumas yra nedidelis.

  • Microsoft Word 154 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (1135 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arvydas
  • Elektroniniai matavimo prietaisai
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektroniniai matavimo prietaisai. (2011 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektroniniai-matavimo-prietaisai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 13:16
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo