Elektroninio pašto protokolai


Įvadas. Elektroninio pašto veikimo principai. Elektroninio pašto žinutės siuntimo procesas. El. pašto protokolai. Pašto POP3/IMAP4 protokolai. Elektroninio laiško siuntimas - gavimas. Kaip laiškai keliauja elektroniniu paštu. Laiškų perkodavimai. Laiško antraštės laukai, kuriuos pildo pašto programa. Apklausa. Išvados. Informacijos šaltiniai.

MAPI   Duomenų siuntų taikomojo programavimo sąsajos arba MAPI naudojamos programoje Outlook su pašto serveriu, turinčiu Microsoft Exchange serverį. MAPI panašus į IMAP, bet suteikia daugiau funkcijų, kai naudojate jį programoje Outlook su Microsoft Exchange serverio el. pašto abonementu.

HTTP   Šie abonementai peržiūrint ir siunčiant el. paštą naudoja žiniatinklio protokolą. HTTP abonementas yra ir Windows Live Mail. Programa Outlook nepalaiko HTTP abonementų, bet yra priedų, leidžiančių naudoti programą Outlook su tam tikrais teikėjais. Pavyzdžiui, Microsoft Outlook Live turi programai Outlook skirtą MSN Connector, suteikiantį jums prieigą prie Windows Live Mail abonemento per programą Outlook. Jei norite gauti daugiau informacijos apie MSN Connector, ieškokite saitų skyriuje Taip pat žiūrėkite.

Vieną ar kelias pašto dėžutes gaunate sudarę sutartį su interneto paslaugų tiekėju, už papildomas gali tekti mokėti. Tačiau yra galybė vietų, kur galima sukurti pašto adresą (POP/IMAP) nemokamai.

Vartotojas siunčia laišką kitam vartotojui per 25 Portą. Toliau laiškas patenka pas pašto perdavimo agentą. Patikrinama ar nėra eilės siunčiamų laiškų.

Elektroninio laiško siutimo procesas tarp pašto agentų - vykdomas pagal abipusio ryšio taisyklę. Ryšys nustatomas tarp vartotojo1 ir vartotojo2. Vartotojas siunčiantis laišką susisiekia su vartotoju, kuriam siunčia laišką. Nusiunčia jam užklausa. Vartotojas atsako į užklausa. Tokiu būdu nustatomas bendras perdavimo ryšys tarp vartotojų ir siunčiamas laiškas išsiunčiamas siunčiamam vartotojui.

Laiškas patenka į gautų laiškų sąrašą. Vartotojas norėdamas gauti paspaudžia miktuką priimti ir per POP3 protokolą iš serveryje esančios pašto dėžutės parsisiunčia gautus laiškus.

Dažniausiai naudojami protokolai POP3 ir SMTP – suteikia galimybe vartotojams greitai ir užtikrintai apsikeisti informacija. Perdavimo užtikrinimas 99%. Tarp siuntėjo ir gavėjo automatiniu būdu apdorojamas laiškas užkoduojamas ir atkoduojamas - įvykdomas sujungimas ir persiuntimas – dėka protokolų ir pašto kliento.

Laišką galima nusiųsti į bet kurį pasaulio kampelį neišeinant iš namų.

Gavėjui tereikia paspausti kelis mygtukus ir laiškas bus pristatytas.

Laišką galima išsiusti bet kuriuo paros metu – gavėjas perskaitys, kai jam bus patogu.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2213 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karteris
  • Elektroninio pašto protokolai
    10 - 10 balsai (-ų)
Elektroninio pašto protokolai. (2016 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektroninio-pasto-protokolai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 06:25
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo