Elektroninio verslo rizikos valdymas referatas


Įvadas. Elektroninio verslo samprata. Elektroninio verslo rizika. Elektroninio verslo rizikos valdymas. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas – išsiaiškinti verslo rizikos valdymo priemones.

Darbo uždaviniai:

Susipažinti su elektroninio verslo esme ir samprata.

Darbo objektas – elektroninio verslo rizikos valdymas.

Labai dažnai tada susiduriama su tokiomis internetinio verslo problemomis, kaip nepasitikėjimas, mokėjimo problemos, nepakankama teisinė bazė, todėl labai daug dėmesio skiriama patikimos informacinės sistemos sukūrimui, tinklalapių patogumui bei integruotos aptarnavimo platformos įdiegimui. Klientams aptarnauti globaliniame tinkle reikia ne tik įdiegtų informacinių technologijų, bet ir aukštos kvalifikacijos specialistų. Siūlomus produktus reikia techniškai prižiūrėti, o plėtojant elektroninį verslą reikia nuolat teikti pagalbą klientams, ieškantiems reikiamo produkto, skirti išteklių apmokėjimo procedūrai, įdiegimui.

Kaip jau minėta elektroninis verslas yra plati sąvoka, ją būtų galima išskaidyti į tokius modelius : elektroninė komercija, elektroninis servisas, elektroninis marketingas, elektroninis verslo kontaktai, elektroninio projektų vadyba, elektroninio darbo organizavimas, elektroninio žmogiškųjų išteklių vadyba ir kiti. Taigi vienas apibrėžimas iš elektroninio verslo būtų toks : tai verslas, kuriame informacinių technologijų infrastruktūra naudojama verslo efektyvumui didinti ir sukurti pagrindą naujiems produktams ir paslaugoms. (V.Davidavičienė „Elektroninis verslas“ 2009m. p.16)

E. komercija – prekių ir paslaugų pateikimas e. vitrinoje, užsakymų priėmimas, aktualios informacijos apie produktus ir užsakymus pateikimas, vykdymo kontrolė, kontakto su klientu užmezgimas.

E. verslo kontaktai – potencialių klientų „sekimas“, kontaktų palaikymas su esamais klientais, tai sistema, kuri kaupią visą informaciją apie klientą tai yra didelė nauda, nes informacija apie klientus tampa įmonės turtu ir nedingsta darbuotojui išėjus iš darbo.

Internetas iš esmės keisdamas verslo vykdymo galimybes, nekeičia ekonomikos pagrindų. Pirkimo ir pardavimo vaidmuo nuolat keičiasi, bet elektronine komercija visada lieka komercija, tai yra pirkimas ir pardavimas. Nors konkurencija išlieka ir gyvuoja, daugelis verslo tarpusavio santykių pasikeitė iš priešiškų jie tapo aktyvių bendradarbiavimu. Darbas bendradarbiaujant su klientais, tiekėjais ir prekybos partneriais duoda pastebimą komercinę naudą. Norint pasiekti sėkmę, įmonės ir tiekimo grandinės sprendimų tiekėjai turi palikti aplikacijas, skirtas iš anksto numatomoms funkcijoms. Elektroniniam versle yra numatoma palaikyti artimus kliento ir tiekėjo santykius, kurie gali pasikeisti ir per vieną dieną.

Šiandieniniame pasaulyje verslo rizika suprantama kaip potencialiai galimų nuostolių tikimybė, palyginus su planuotu variantu. Rizikos sąlygomis verslo įmonė gali netekti dalies ar net visų savo išteklių, negauti laukiamų pajamų bei patirti papildomų išlaidų. Daugelis rizikos sąvoka sieja tik su nuostoliais. Vieni riziką supranta kaip galimybę patirti kokį tai negerą įvykį, grėsmę patirti nuostolį. Panašiai šią sąvoką apibrėžia ir kiti, teigdami, kad rizika – tai nuostolių atsiradimo tikimybė.( Kaip sumažinti verslo riziką? R. Balsienė, 2012m.)

Rizika visada apima dvi charakteristikas – neaiškumą ir nuostolį. Neaiškumas suprantamas kaip problema, kuri gali įvykti arba ne. Jei problema įvyksta, atsiranda neigiamos pasekmės arba nuostoliai. Analizuojant riziką svarbu įvertinti neaiškumų lygį ir nuostolius. Kad tai įvertinti būtų paprasčiau, rizika yra skirstomos į kategorijas:

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2984 žodžiai)
  • Vesta
  • Elektroninio verslo rizikos valdymas referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Elektroninio verslo rizikos valdymas referatas. (2016 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektroninio-verslo-rizikos-valdymas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:41
×