Elektroninio.parašo reguliavimas Lietuvoje


Elektroninio parašo sąvoką ir jo teisinę galia ir paskirtis. Elektroninio parašo referatas. Teisinis elektroninio verslo reguliavimas lietuvoje. El. parašas.

Elektroninio parašo reguliavimas lietuvoje. Elektroninio parašo sąvoka, paskirtis, teisinė galia. Teisinė elektroninio parašo bazė. Elektroninio parašo sertifikavimas. Elektroninio parašo naudojimas lietuvoje. Iškylančios problemos. Išvados. Naudota literatūra.

ES direktyvoje dėl Bendrijų elektroninių parašų reguliavimo sistemos teigiama, jog elektroninis parašas ir jo įgyvendinimas yra vienas svarbiausių užduočių siekiant elektroninio verslo plėtros ir saugaus, užtikrinto veikimo.

Siekiant atsakyti į temą, pirmiausia reikia pabrėžti, jog visas elektroninio parašo reguliavimas Lietuvoje yra paskirtas Informacinės visuomenės plėtros komitetui. Būtent jis veikia kaip priežiūros institucija, kurios pagrindinės fukcijos – plėtoti elektroninį parašą Lietuvoje ir prižiūrėti jo veikimą.

Šiuo metu Lietuvoje elektroninį parašą reglamentuojanti teisės aktų bazė nesudaro kliūčių diegti ir naudoti elektroninį parašą. Elektroninio parašo įstatymas bei kiti poįstatyminiai aktai didžia dalimi atitinka Direktyvą, kitų ES šalių praktiką ir vartotojų poreikius.

Šiandien sėkmingai sprendžiamas vartotojų aprūpinimas elektroninio parašo kūrimo ir tikrinimo priemonėmis bei sertifikatais, t.y. įrankio turėjimo klausimas visiems rinkos dalyviams – paslaugų teikėjams ir vartotojams – verčia koncentruotis į sudėtingesnes problemas: saugumo ir pasitikėjimo elektroninėje erdvėje poreikių suvokimą, grėsmes ir galimus padarinius, žalą, riziką, jos valdymo būdus ir kaštus.

Išanalizavus elektroninio parašo reguliavimą ir plėtrą mūsų šalyje, galima teigti, jog Lietuva gali kelti sau uždavinį ne tik būti tarp lyderių pagal elektroninio parašo diegimus savo regione, bet ir siūlyti savo įmonių šios naujos srities sprendimus, produktus ir patirtį kitoms šalims. Kad tai būtų pasiekta, būtinos dvi sąlygos: reali nuolatinė valstybės parama ES poreikius atitinkančių ir suderinamų (tarptautiniu mastu) sprendimų paieškai bei įgyvendinimui ir glaudus verslo, viešojo administravimo subjektų, mokslo darbuotojų ir tyrėjų bendradarbiavimas ne tik kuriant, bet ir propaguojant ES mastu lietuviškus sprendimus.

Nors ir lėta, bet užtikrinta elektroninio parašo plėtra akivaizdžiai parodo, kad jis mūsų gyvenime taps kasdienybe, todėl jau dabar ypatingai svarbu suprasti kas tai yra, sugebėti tinkamai tai reglamentuoti ir mokėti pasinaudoti atsiveriančiomis galimybėmis.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • m.
  • 11 puslapių (3330 žodžiai)
  • Justina
  • Elektroninio.parašo reguliavimas Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektroninio.parašo reguliavimas Lietuvoje. (2012 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektroninioparaso-reguliavimas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:50
×