Elektroninis dokumentas


Įvadas. Elektroninio dokumento sąvoka. Elektroninio dokumento rengimas. Metaduomenys. Elektroninis parašas. Elektroninio dokumento saugojimas. Elektroninio dokumento santykis su tradiciniais dokumentais. Laikmenos ir turinio santykis. Informacijos fiksavimo laikmenoje būdas. Dokumento forma. Išvados. Literatūra. Priedai.

Pastarojo meto informacinių technologijų raida sudarė sąlygas milžiniškam informacijos srautų šuoliui. Šiuolaikiniame pasaulyje informacinės technologijos vaidina vis didesnę reikšmė. Prieš keletą dešimtmečių prasidėjusi informacinių technologijų plėtra paliečia vis įvairesnes sritis, o XXI – ojo amžiaus žmogus sunkiai įsivaizduoja savo gyvenimą be informacinių technologijų. Jos naudojamos tiek buityje, tiek darbe, tiek paprastų žmonių, tiek verslo subjektų. Šalia tradicinių informacijos srautų vis didesnę vietą užima elektroninė informacija. Dvidešimtojo amžiaus paskutiniuoju dešimtmečiu informacijos buvo sukurta daugiau nei per visą ankstesnę žmonijos veiklos istoriją. Visa tai leidžia kalbėti apie informacinę revoliuciją- revoliuciją, kuri keičia nusistovėjusią socialinę tvarką, atveria naujas galimybes ir kelia naujus iššūkius civilizacijai. Todėl, visai nenuostabu, kad dokumentu imta vadinti ne tik visą spausdintą informaciją, bet ir informaciją kitose laikmenose. Tai reiškia, kad dokumentas yra bet kokioje materialioje laikmenoje tam tikra ženklų sistema užfiksuota informacija.

Kaip pastebi I. Petravičiūtė , dabartinė dokumento sąvoka, susiformavusi apie XIX a. suprantama kaip tam tikras materialus, vientisas, baigtinis objektas, kurio turinys neatsiejamas nuo materialios formos – laikmenos (popieriaus, kino juostos, fotojuostos). Pati sąvoka dokumentas kilusi iš lotyniško žodžio „documentum“ - pamokantis pavyzdys, liudijimas, įrodymas. Dokumentas kaip sąvoka suvokiamas dvejopai: plačiąja ir siaurąja prasme. Dokumentas plačiąja prasme suvokiamas kaip priemonė užfiksuoti informaciją, įvykius, faktus, žmogaus mąstymo ir praktinę veiklą įvairiais būdais (raštu, vaizdu, garsu). Dokumentas siaurąja prasme – tai tam tikra informacija, parašyta ant popieriaus ar kitoje informacijos laikmenoje.

Taigi matome, kad dokumento sąvoka suvokiama labai plačiai. Yra daug tiek popierinio, tiek elektroninio dokumento sampratų.

Temos aktualumas. Popieriniai dokumentai naudojami jau daug metų, tačiau tobulėjant šiuolaikinėms technologijoms tenka neišvengiamai susidurti ir su elektroniniais dokumentais. Kiekvieną dieną daugėja įmonių pereinančių prie elektroninių dokumentų naudojimo, todėl reikia žinoti jų naudojimo taisykles. Ateityje elektroninių dokumentų naudojimas tik didės, todėl būtina nelikti tokių pokyčių nuošalyje.

Darbo tikslai :

1.Aptarti elektroninio dokumento sąvoką.

2.Aprašyti elektroninio dokumento saugojimo bei parengimo subtilybes.

3.Trumpai palyginti elektroninį ir tradicinį dokumentus.

  • Raštvedyba Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (2533 žodžiai)
  • Reguste
  • Elektroninis dokumentas
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektroninis dokumentas. (2014 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektroninis-dokumentas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:59
×