Elektroninis parašas Jo struktūra, veikimas bei paplitimas Lietuvoje


Titulinis puslapis. Elektroninis parašas. Pliusai, minusai. Elektroninis parašas. Veikimo principas. Struktūra. Skaitmeninis ir elektroninis parašai. Naudojimas ir paplitimas Lietuvoje. Naudojimas ir paplitimas pasaulyje. Pagrindinės elektroninio parašo problemos. Literatūros šaltiniai.


Elektroninis parašas tai tarsi asmens dokumentas. Jis turi visą teisinę galią, kaip ranka pasirašytas dokumentas. Šis parašas identifikuoja asmenį elektroninį erdvėje, jei jis atitinką asmens identifikavimą, pačio pasirašymo saugumą ir pasirašyto dokumento nepakeičiamumą.

Pats elektroninis parašas vis labiau plinta dabartinėje visuomenėje, nes su juo yra daug lengviau tvarkyti įvairaus mąsto reikalus. Pasirašinėti sutartis, leidimus, gauti notariškus patvirtinimas. Iš esmės pats elektroninis parašas turi galybę pliusų kaip ir esminis – laiko klausimas. Pasirašinėjant dokumentus elektroniniu parašu yra sutaupomas laikas ir lėšos, kurios būtų skirtos asmeninam susitikimui. Taip pat jo praktiškai neįmanoma padirbti. Atsižvelgiant į faktą, kad tai yra primityvios rašliavos analogas, elektroninio parašo autentiškumą užtikrina kriptografiniai algoritmai galiojantys teisės aktai ir standartai, apibrėžiantys, kaip turi funkcionuoti elektroninio parašo infrastruktūra. Pats elektroninio parašo susikūrimas ar įsigijimas nėra sudėtingas, taip jis reikalauja papildomų lėšų, bet jei paskaičiuotume, kiek pinigų išleidžiama vizitams, ypač, jei tokie vyksta nuolat, nebūtų, net ko ir lyginti. Norint įsidiegti elektroninį parašą, žmogui, net nereik specialios papildomos programinės įrangos ar sertifikatų. Tokiam, paprastam žmogui galbūt labai sudėtingu atrodančiam reikalui, užtenka asmeninės (ID) kortelės su įdiegtu elektroniniu parašu, bei lustinio skaitytuvo, SIM kortelės, kurią išduoda didieji ryšio operatoriai Lietuvoje arba paprasčiausio USB rakto. Taip pat ši paslauga, kurią manau, vargei artimiausiu metu galėsime taip ir bevadinti, yra prieinama kiekvienam, kuris turi interneto ryšį bei elektroninę bankininkystę. Kaip jau minėjau elektroninis parašas naudoja šiek tiek finansinių išteklių. Papildomai reikia sumokėti už duomenų saugojimą, ar taip būtų SIM kortelėje ar USB rakte.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 2411 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1317 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Elektroninis parašas Jo struktūra, veikimas bei paplitimas Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektroninis parašas Jo struktūra, veikimas bei paplitimas Lietuvoje. (2016 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektroninis-parasas-jo-struktura-veikimas-bei-paplitimas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:06
×