Elektroninis parašas Lietuvoje


Elektroninis parašas Lietuvoje.


Sertifikatas sudaromas, kai yra pasirašoma sutartis su sertifikavimo paslaugų teikėju, bet jeigu sertifikatą išduodanti įmonę ne painformuoja apie sertifikato naudojimo tvarką, apribojimus arba pasirašantis asmuo nepatvirtina savo tapatybes sutartis yra anuliuojama. Pasirašius tokia sutarti sertifikavimo paslaugų teikėjas privalo turi teikti sertifikatų duomenis parašo naudotojuj elektroniniams parašams tikrinti, informuoti vartotoja apie jo sertifikato galiojimo sustabdymą ar nutraukimą. Jei el. parašo sertifikatas yra išduotas kvalifikuotus sertifikatus sudarančio sertifikavimo paslaugų teikėjo ir tenkina visus kvalifikuoto sertifikato reikalavimus, jis yra kvalifikuotas. Kvalifikuoto parašo formavimo taikomoji sistema neleidžia pasirinkti sertifikato, kuris neturi kvalifikuoto sertifikato požymio.

Mobilusis EL. Parašas – tai įprasto parašo ir asmens tapatybės dokumento elektroninis atitikmuo, suteikiantis galimybę saugiai pasirašyti elektroninius dokumentus juridinę galią turinčiu parašu, internete prisijungus prie informacinių sistemų. Norint nuduoti mobiliuoju parašu reikia patvirtinti savo tapatybe, turėti SIM kortelė, taip pat reikia turėti banko lustinę mokėjimo kortelę su mikroschema. Norint aktyvinti mobilųjį parašo paslaugą reikia sulaukti SMS žinutę, informuojančią, kad sertifikavimo paslaugos įjungtos ir patvirtinti mobilųjį parašo aktyvavimai vedus PIN koda.

M. parašo privalumai: nereikia slaptažodžių ar kodų kortelių pasirašant juridinę galią turinčius dokumentus, galima prisijungti prie įvairių internetinių sistemų galima greitai, kaip ir naudojant kodų kortele, parašą apsaugo specialus pasirašymo PIN kodas, taip pat papildomai telefonas yra apsaugotas įprastu PIN kodu, todėl kiti negales jo naudotis. Naudoti m. parašą gali tik fizinis asmuo, turintis Lietuvos Respublikos pilietybę ir paslaugą palaikančią įrangą gali naudotis m. parašu, neatsižvelgiant į tai, ar tai įmones, ar privataus asmens nuosavybė, m. parašu taip pat gali naudotis ne Lietuvos Respublikos pilietybę turintys asmenys, pateikę galiojantį leidimą laikinai arba nuolat gyventi Lietuvoje, kuriame nurodytas lietuviškas asmens kodas.

  • Viešasis administravimas Namų darbas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1353 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edvard
  • Elektroninis parašas Lietuvoje
    10 - 8 balsai (-ų)
Elektroninis parašas Lietuvoje. (2016 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektroninis-parasas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:33
×