Elektroninis parašas referatas


Elektroninis parašas. Įvadas. Elektroninis parašas. Elektroninis parašas – kas tai? Elektroniniai parašai skirstomi. Pasirašyto dokumento el. Parašu saugumas ir vientisumas. Saugaus skaitmeninio parašo paplitimo kliūtys. Elektroninis parašas naudojamas. Skaitmeninis sertifikatas. Skaitmeninių sertifikatų veikimas. Sertifikavimo paslaugų teikėjai lietuvoje. Sertifikatai, įrašyti atk. Asmens tapatybės kortelės sertifikatų apsauga ir saugumas. Sertifikatų galiojimas, aktyvavimas, sustabdymas ir nutraukimas. Elektroninis parašas lietuvoje. Elektroninio parašo proveržio programa (e. P). Lr elektroninio parašo įgyvendinimo ataskaita. Kvalifikuotus sertifikatus sudarantys paslaugų teikėjai ir jų priežiūra. Uab skaitmeninio sertifikavimo centras. Valstybės įmonė registrų centras. Gyventojų registro tarnyba prie lietuvos respublikos vidaus reikalų ministerijos. Lietuvos gyventojų el. Parašo naudojimas. „danske“ banko klientai. Išvados ir siūlymai. Literatūros sąrašas. Priedai.

Lietuvoje elektroninio parašo įstatymas buvo priimtas jau prieš 12 metų, tai vis dar ganėtinai naujas reiškinys. Nors pastaruosius metus intensyviai diskutuojama apie elektroninį parašą ir jo teikiamą naudą, taip pat buvo vykdomi elektroninio parašo plėtros projektai, bet vis dėlto elektroninis parašas nėra įgyvendintas visos šalies mastu ir daugiausiai naudojamas atskirose sistemose, tokiose kaip Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SoDra), Elektroninė draudėjų aptarnavimo sistema (EDAS), Elektroninė dokumentų pasirašymo sistema (eparasas.lt) ir kt.

Lietuvoje šiuo metu galima įsigyti elektroninio parašo priemonių, tokių kaip: Asmens tapatybės kortelė, SIM kortelė, USB raktai ir lustinės kortelės. Nors išduotų skaitmeninių sertifikatų skaičius auga, tačiau net trečdalis Lietuvos gyventojų, turinčių elektroninio parašo formavimo priemones, jomis nesinaudoja.

  • Microsoft Word 406 KB
  • 2013 m.
  • 38 puslapiai (8132 žodžiai)
  • Ieva
  • Elektroninis parašas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektroninis parašas referatas. (2013 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektroninis-parasas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 08:05
×