Elektroninis paštas Informacijos technologijų savarankiškas darbas


Lentelių, paveikslų sąrašas. Įvadas. Elektroninio pašto požymiai. Elektroninio pašto funkcijos. Elektroninio pašto savybės. Elektroninio pašto veikimo principai. Elektroninio pašto rūšys. Kaip veikia elektroninis paštas? Elektroninio pašto adresas. Tinklo etiketas. Elektroninio pašto privalumai ir trūkumai. Elektroninio pašto palyginimas su tradiciniu paštu. Išvados. Literatūros sąrašas.


Gyvename technologijų amžiuje. Kasdien vis kuriamos naujos technologijos, atnaujinamos senosios, mums belieka šias naujoves įsisavinti, jei norime būti pilnaverčiai šios visuomenės nariai. Šiandiena neįsivaizduojame savo gyvenimo be mobilaus telefono, kompiuterio, interneto ryšio. Šias technologijas naudojame kasdieną darbe, mokymo įstaigose, namie. Internetas labai palengvina mūsų gyvenimą, svarbiausia - sutaupo laiką.

Elektroninis paštas (e. paštas) yra viena populiariausių interneto paslaugų. Ši paslauga lengvai prieinama bet kuriam vartotojui. Tai labai patogi ir greita bendravimo priemonė. El. paštas atsirado XX a. 7-ajame dešimtmetyje. Šiuo paštu siunčiame svarbią informaciją, pranešimus, perduodame dokumentų pavyzdžius ir pan. E. paštas yra tradicinio pašto atmaina, tik daug patogesnė ir greitesnė.

Šiame darbe aptarsime elektroninio pašto savybes, veikimo principus, funkcijas, privalumus, trūkumus.

Darbo tikslas: išanalizuoti elektroninio pašto ypatumus.

Darbo uždaviniai:

Išnagrinėti elektroninio pašto požymius,

Išnagrinėti elektroninio pašto veikimo principus ir rūšis,

Aptarti elektroninio pašto privalumus ir trūkumus.

Rašant laišką reikia stengtis naudoti lietuvišką raidyną.

Galime išskirti šiuos ektroninio pašto privalumus:

Elektroninis paštas skirtas siųsti ir gauti elekroninius laiškus, taip pat laiškų priedus. Tai labai patogi ir greita asmeninio ryšio priermonė Internete. Rašant elektroninius laiškus privaloma laikytis laiškų rašymo etiketo, formalumo, priklausomai nuo to, su kokiu asmeniu bendraujama. Taip pat privaloma jausti atsakomybę už laiške išdėstytas mintis. Nepatartina elektroniniu paštu siųsti slaptos informacijos.

Elektroninio pašto tarnybinė stotis išsiunčia ir priima elektroninius laiškus. E. laiškus galima siųsti naudojant Interneto naršyklę arba naudojant elektroninio pašto klientą. Naudojant Interneto naršyklę kompiuteris komunikuoja su žiniatinklio pašto tarnybine stotimi, o ši pati susiriša su siuntimo stotimi (SMTP). Joje laikomi gauti laiškai. Naudojant elektroninio pašto klientą – programos klientui reikia nurodyti siuntimo tarnybinę stotį (SMTP), prie kurios ji galėtų prisijungti norėdama išsiųsti e. laišką. E. pašto adresą sudaro abonento vardas, ženklas-@ ir e. pašto tarnybinės stoties vardas bei šalies kodas ar kita santrumpa.

Didžiausias elektroninio pašto privalumas - greitis. Taip pat tai pigi, patikima ryšio priemonė. E. paštu galima naudotis bet kada ir bet kuriame kompiuteryje, kuris prijungtas prie Interneto ryšio. Tačiau e. paštu galima siųsti ir priimti tik kompiuterines laikmenas. Taip pat e. laišku sudėtingiau perduoti tikrąsias emocijas, prarandamas „šiltas“ asmeninis bendravimas.

  • Microsoft Word 175 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2053 žodžiai)
  • Paulius
  • Elektroninis paštas Informacijos technologijų savarankiškas darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
Elektroninis paštas Informacijos technologijų savarankiškas darbas. (2016 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektroninis-pastas-informacijos-technologiju-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 06:22
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo