Elektroninis paštas informatikos referatas


Įvadas. Elektroninis paštas. Svarbiausios elektroninio pašto sąvokos. Elektroninio pašto programos. Populiariausios elektroninio pašto programų rūšys. Elektroninio pašto privalumai. Ko reikia norint naudotis elektroniniu paštu? Elektroninio pašto adreso sandara. Elektroninio pašto katalogai. Tinklo etiketas.


Pašto serveris – serveris, naudojamas elektroniniams laiškams persiųsti kompiuterių tinklais ir pristatyti juos gavėjams. Pašto serveriai būna dviejų rūšių: laiškų gavimo (gali naudoti POP arba IMAP protokolą) ir laiškų išsiuntimą (paprastai naudojama SMTP protokolą).

Elektroninio pašto programa – programa, skirta elektroniniams laiškams rašyti, siųsti, gauti ir tvarkyti. Laiškams rašyti turi rašyklę. Gali pridėti prie laiško priedus, parengtus kitomis programomis, išsiųsti laišką daugeliui adresatų, skirstyti gautus laiškus pagal filtruose nurodytas sąlygas į aplankus, žymėti, kaupti laiškams rašyti reikalingus duomenis: adresus, laiškų šablonus ir juodraščius.

Leidžia rašyti ir skaityti laiškus ir neprisijungus prie tinklo, dėl to naudotojas nėra priklausomas nuo interneto ryšio kokybės konkrečiu laiko momentu. Šio tipo pašto programos paprastai turi daugiau ir patogesnių darbo su laiškais galimybių.

Egzistuoja daugybė svetainių, kurios teikia elektroninio pašto paslaugas. Norint saityne turėti elektroninio pašto paskyrą, pirmiausia reikia užsiregistruoti (pateikti savo duomenis).

Paskyra – registravimosi kompiuterinėje sistemoje rezultatas, leidžiantis naudotis kuria nors tos sistemos paslauga.

Laiškų tvarkymas. Norint tvarkingai laikyti laiškus, patartina susikurti papildomus aplankus, į kuriuos būtų galima išskirstyti laiškus pagal temas.

Adresatų sąrašas – dažniau reikalingų adresatų sąrašas, iš kurio elektroninės siuntos siuntėjas gali parinkti tos siuntos gavėjus arba savo laišką išsiųsti visiems šio sąrašo adresatams. Daugelis pašto programų leidžia susikurti skirtingus adresatų sąrašus. Elektorinio pašto grupė taip pat yra adresatų sąrašas, tik jis laikomas serveryje ir juo gali pasinaudoti visi į grupę (sąrašą) įtraukti adresatai.

Darbas su priedais. Prie laiško pridėtą priedą dažniausiai galima atverti iš karto, bet patogiau ir saugiau (dėl virusų ir kirminų pavojaus) įsirašyti jį į diską ir atverti tik įsitikinus, kad siuntėjas tikrai yra laiško autorius. Nepatartina su laiškais siųsti didėlių priedų (laiško apimtį gali riboti elektroninio pašto serveris) – keistis didelės apimties failais yra skirtas FTP saugyklos ir kt. interneto paslaugos.

  • Microsoft Word 193 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2594 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Elektroninis paštas informatikos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektroninis paštas informatikos referatas. (2016 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektroninis-pastas-informatikos-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 05:44
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo